Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

darmowa porada prawna

Baza wiedzy

W dziale "BAZA WIEDZY" znajdziecie Państwo:

Jeżeli nie znalazłeś w tym dziale satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.

Najbardziej szokujące decyzje ubezpieczycieli w sprawach o odszkodowanie z wypadków drogowych:


1. Pomoc prawna Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów w sprawie o odszkodowanie po wypadku drogowym.

2. Przykłady najbardziej skrajnie zaniżonych odszkodowań.


czytaj dalej

Pomoc Radcy Prawnego, Adwokata w sprawie o odszkodowanie po wypadku drogowym:

ZAKRES TEMATYCZNY:

1. Wypadek drogowy - odszkodowanie z OC sprawcy szkody.

2. Dlaczego Radca Prawny, Adwokat.

3. Zgłoszenie Szkody Ubezpieczycielowi sprawcy wypadku.

4. Sprawa Karna z wypadku drogowego.

5. Sprawa o odszkodowanie przeciwko Firmie Ubezpieczeniowej.


czytaj dalej

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w wyniku wypadku drogowego i innych zdarzeń.

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę:

-zdarzenia dające podstawę do starania się o zadośćuczynienie,

-definicja zadośćuczynienia,

-proces ubiegania się o zadośćuczynienie,

-rola adwokata, radcy prawnego w uzyskaniu zadośćuczynienia lub odszkodowania.


czytaj dalej

Odszkodowanie za śmierć rodziców w wypadku drogowym, SA w Warszawie VI ACa 56/20:


Odszkodowanie za śmierć rodziców w wypadku drogowym, SA w Warszawie VI ACa 56/20:

•Analiza sprawy o odszkodowanie powypadkowe przeciwko Ubezpieczycielowi. Sprawa o odszkodowanie trójki dzieci za śmierć rodziców.

•Sąd Okręgowy w Warszawie, Sąd Apelacyjny w Warszawie – wysokość możliwego do uzyskania odszkodowania w podobnej sprawie.

•Sprawa VI ACa 56/20, w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, ,,Prawo do życia w rodzinie jako dobro osobiste podlegające ochronie,, najważniejsze elementy uzasadnienia wyroku.

•Radca Prawny odszkodowania powypadkowe, Adwokat, jakie odszkodowanie można uzyskać dzięki ich pomocy prawnej.

•Odszkodowania z OC sprawcy – wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym analiza przypadków. Podobne sprawy z wysokim odszkodowanie.


czytaj dalej

Odszkodowania Suwałki, pomoc Radcy Prawnego, Adwokata w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:


Odszkodowania Suwałki, pomoc Radcy Prawnego, Adwokata w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

1. Odszkodowania po wypadku Suwałki – pomoc prawna Adwokatów i Radców Prawnych w sprawach o odszkodowania z OC sprawcy wypadku drogowego, sprawy z obszaru działania Sądu Okręgowego w Suwałkach.

2. Radca Prawny odszkodowania Suwałki – przykładowe sprawy o odszkodowanie powypadkowe z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – w Suwałkach, Ełku, Augustowie, Olecku.

3. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe dla poszkodowanych z okolic właściwości Sądów Rejonowych w Suwałkach, Ełku, Augustowie, Olecku.


czytaj dalej

Odszkodowania Olsztyn, pomoc Radcy Prawnego, Adwokata w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:


Odszkodowania Olsztyn, pomoc Radcy Prawnego, Adwokata w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

1. Odszkodowania po wypadku Olsztyn – zakres udzielanej przez Radców Prawnych i Adwokatów naszej Kancelarii pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Olsztynie.

2. Radca Prawny odszkodowania Olsztyn – przykładowe sprawy o odszkodowanie z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – w Olsztynie, Bartoszycach, Biskupcu, Giżycku, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Nidzicy, Piszu, Szczytnie.

3. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe dla poszkodowanych z okolic właściwości Sądów Rejonowych w Olsztynie, Bartoszycach, Biskupcu, Giżycku, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Nidzicy, Piszu, Szczytnie.


czytaj dalej

Odszkodowania Białystok, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:


Odszkodowania Białystok, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

1. Odszkodowania po wypadku Białystok – zakres udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Białymstoku przez Radców Prawnych i Adwokatów naszej Kancelarii.

2. Radca Prawny odszkodowania Białystok – przykładowe sprawy o odszkodowanie z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Sąd Rejonowy w Białymstoku, Sokółce, Bielsku Podlaskim.

3. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe dla poszkodowanych z okolic właściwości Sądów Rejonowych w Białymstoku, Sokółce, Bielsku Podlaskim.


czytaj dalej

Odszkodowania Łomża, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

Odszkodowania Łomża, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

1. Odszkodowania powypadkowe Łomża – zakres udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Łomży przez Radców Prawnych i Adwokatów naszej Kancelarii.

2. Radca Prawny odszkodowania Łomża – przykładowe sprawy o odszkodowanie z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Łomży, Wysokiego Mazowieckiego, Zambrowa, Grajewa.

3. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe dla poszkodowanych z okolic Łomży, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego, Grajewa.


czytaj dalej

Odszkodowania Ostrołęka, pomoc prawna w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:


Odszkodowania Ostrołęka, pomoc prawna w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

1. Odszkodowania powypadkowe Ostrołęka – informacja o zakresie udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowania z OC sprawców wypadku na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Ostrołęce przez Radców Prawnych i Adwokatów naszej Kancelarii.

2. Radca Prawny odszkodowania Ostrołęka – przykładowe sprawy o odszkodowania z OC sprawców z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza, Pułtusku, Wyszkowie.

3. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe dla poszkodowanych z okolic Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza, Pułtusku, Wyszkowie.


czytaj dalej

Odszkodowania Płock, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:


Odszkodowania Płock, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

1. Odszkodowania powypadkowe Płock – zakres udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Płocku przez Radców Prawnych i Adwokatów naszej Kancelarii.

2. Radca Prawny odszkodowania Płock – przykładowe sprawy o odszkodowanie z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Płocka, Płońska, Ciechanowa, Gostynina, Mławy, Sierpc, Sochaczew, Żyrardów.

3. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe dla poszkodowanych z okolic Płocka, Płońska, Ciechanowa, Gostynina, Mławy, Sierpca, Sochaczewa, Żyrardowa.


czytaj dalej

Odszkodowania Warszawa, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:


Odszkodowania Warszawa, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

1. Odszkodowania powypadkowe Warszawa – zakres udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Warszawie przez Radców Prawnych i Adwokatów naszej Kancelarii.

2. Radca Prawny odszkodowania Warszawa – przykładowe sprawy o odszkodowanie z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Warszawy, Grodzisk Mazowieckiego, Piaseczna, Pruszkowa, Mokotowa, Śródmieścia, Woli, Żoliborza.

3. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe dla poszkodowanych z okolic Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Piaseczna, Pruszkowa, Mokotowa, Śródmieścia, Woli, Żoliborza.


czytaj dalej

Odszkodowania Rzeszów, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku.


ZAKRES TEMATYCZNY:

1. Odszkodowania powypadkowe Rzeszów – zakres udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Rzeszowie przez Radców Prawnych i Adwokatów naszej Kancelarii.

2. Radca Prawny odszkodowania Rzeszów – przykładowe sprawy z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Rzeszów, Dębica, Leżajsk, Ropczyce, Łańcut, Strzyżów.

3. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe dla poszkodowanych z okolic Rzeszowa, Dębicy, Leżajska, Ropczyc, Łańcuta, Strzyżowa.

czytaj dalej

Odszkodowania Tarnobrzeg, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:


ZAKRES TEMATYCZNY:

1. Odszkodowania powypadkowe Tarnobrzeg – zakres udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu przez Radców Prawnych i Adwokatów naszej Kancelarii.

2. Radca Prawny odszkodowania Tarnobrzeg – przykładowe sprawy z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Tarnobrzeg, Mielec, Nisko, Kolbuszowa, Stalowa Wola.

3. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe dla poszkodowanych z okolic Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Mielca, Niska, Kolbuszowej.


czytaj dalej

Odszkodowania Siedlce, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:


1. Odszkodowania powypadkowe Siedlce – zakres udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Siedlcach przez Radców Prawnych i Adwokatów naszej Kancelarii.

2. Radca Prawny odszkodowania Siedlce – przykładowe sprawy z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Siedlce, Łuków, Garwolin, Mińsk Mazowiecki, Węgrów, Sokołów Podlaski

3. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe dla poszkodowanych z okolic Siedlec, Łukowa, Garwolina, Mińska Mazowieckiego, Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego.

czytaj dalej

Odszkodowania Radom, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:


Odszkodowania Radom, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

1. Odszkodowania Radom – zakres udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Radomiu przez Radców Prawnych i Adwokatów naszej Kancelarii.

2. Radca Prawny odszkodowania Radom – przykładowe sprawy z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Grójec, Kozienice, Przysucha, Lipsko, Radom, Szydłowiec, Zwoleń.

3. Darmowe porady prawne odszkodowania w Radomiu, Grójcu, Kozienicach, Przysusze, Lipsku, Szydłowcu, Zwoleniu.


czytaj dalej

Odszkodowania Zamość, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

Zakres tematyczny artykułu:

1. Odszkodowania Zamość – zakres udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Zamościu.

2. Radca Prawny odszkodowania Zamość – przykładowe sprawy z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Biłgoraj, Hrubieszów, Krasnystaw, Zamość, Janów Lubelski, Tomaszów Lubelski, .

3. Darmowe porady prawne odszkodowania Zamość.


czytaj dalej

Odszkodowania Lublin, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:


Odszkodowania Lublin, pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku:

1. Odszkodowania Lublin – zakres udzielanej pomocy prawnej w sprawach o odszkodowanie na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Lublinie przez Radców Prawnych i Adwokatów z naszej Kancelarii.

2. Radca Prawny odszkodowania Lublin – przykładowe sprawy z obszaru poszczególnych Sądów Rejonowych – Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Lubartowie, Świdniku, Opolu Lubelskim, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Włodawie.

3. Darmowe porady prawne odszkodowania w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Lubartowie, Świdniku, Opolu Lubelskim, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Włodawie.


czytaj dalej

Odszkodowania z wypadków drogowych apelacja łódzka – Łódź, Płock, Kalisz, Piotrków Trybunalski, Sieradz:


Pomoc Adwokata, Radcy Prawnego w sprawie o odszkodowanie po wypadku drogowym:

Nasza Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów świadczy profesjonalną pomoc poszkodowanym w wypadkach drogowych, wypadkach rolniczych, wypadkach przy pracy, reprezentując ich w sprawach o odszkodowanie przeciwko ubezpieczycielom. Jest to nasza jedyna specjalizacja od początku działalności.

Dominującą specjalizacją Kancelarii są sprawy o odszkodowanie z wypadków komunikacyjnych, dochodzone z polisy odpowiedzialności cywilnej (około 95% spraw).

W tym zakresie pomocy prawnej są sprawy o odszkodowanie z OC sprawcy za:

-śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym, wypadku rolniczym, wypadku przy pracy,

-uszczerbek na zdrowiu, urazy ciała, obrażenia ciała doznane w wypadku drogowym, wypadku rolniczym, wypadku przy pracy.

Pomoc obejmuje prowadzenie spraw o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku oraz reprezentację w sprawie karnej przeciwko sprawcy wypadku (pełnomocnik pokrzywdzonego, oskarżyciela posiłkowego).

Pomoc ma charakter bezpośredni (umowa z pełnomocnikiem bezpośrednio prowadzącym sprawy o odszkodowanie i sprawę karną). Nie jesteśmy firmą odszkodowawczą pośrednikiem jakich wielu na rynku.

Poszkodowanym gwarantujemy najwyższą jakość świadczonej pomocy prawnej, co potwierdzają zakończone przez nas sprawy o odszkodowanie, wyroki oraz opinie klientów, którzy powierzyli nam prowadzenie swoich spraw o odszkodowanie.


czytaj dalej

Pomoc adwokata, radcy prawnego w uzyskaniu odszkodowania za urazy ciała, obrażenia ciała.

Zakres tematyczny:

•Odszkodowanie za obrażenia ciała doznane w wypadku drogowym z OC sprawcy wypadku,

•Z czego składa się odszkodowanie za obrażenia ciała art. 444 i 445 KC.

•Ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie lub odmawia jego przyznania, co zrobić?.

•Pomoc Radcy Prawnego lub Adwokata w sprawie o odszkodowanie za obrażenia ciała doznane w wypadku drogowym.

•Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku rolniczego, wypadku przy pracy.

•Darmowe porady prawne w sprawach o odszkdoowanie z OC sprawcy, wypadek drogowy, wypadek w pracy, wypadek w gospodarstwie rolniczym.


czytaj dalej

Ugody zawierane z Firmami Ubezpieczeniowymi przez poszkodowanych, którzy nie korzystali z pomocy profesjonalnych pełnomocników lub ich sprawy poprowadzono nierzetelnie.


CZY WARTO KORZYSTAĆ Z POMOCY RADCY PRAWNEGO/ADWOKATA W SPRAWIE O ODSZKODOWANIE Z OC SPRAWCY WYPADKU:

W sprawach o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku drogowego warto korzystać z pomocy profesjonalistów – Adwokata lub Radcy Prawnego. Pomoc Radcy Prawnego po wypadku drogowym pozwoli uzyskać maksymalnie wysokie odszkodowanie komunikacyjne, zabezpieczy nasze prawa w sprawie karnej przeciwko sprawcy wypadku drogowego, a przede wszystkim pozwoli uniknąć poważnych błędów, które powodują, że odszkodowanie powypadkowe jest zaniżone.

W niniejszym artykule opiszemy kilka spraw o odszkodowanie, w których udzielaliśmy bezpłatnych porad prawnych lub wydawaliśmy opinie w ramach bezpłatnych konsultacji, a następnie poszkodowani prowadzili sprawę o odszkodowanie samodzielnie lub zlecili sprawy innym pełnomocnikom.


czytaj dalej

Odszkodowanie za ciężki uszczerbek na zdrowiu, porażenie dwukończynowe, porażenie czterokończynowe, niedowład, stan wegetatywny.

Zakres tematyczny:

•Odszkodowanie za obrażenia ciała doznane w wypadku drogowym, uszkodzenia mózgu, przerwanie rdzenia kręgowego, paraliże, porażenia, niedowłady, stan wegetatywny, afazje i stan minimalnej świadomości.

•Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku drogowego, Radca Prawny, Adwokat.

•Ochrona ubezpieczeniowa poszkodowanego w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na podstawie umowy ubezpieczenia zawartej z Ubezpieczycielem.

•Kryteria oceny krzywdy, podstawa zasądzenia odpowiedniej kwoty zadośćuczynienia za doznaną krzywdę z powodu utraty zdrowia, uszczerbku na zdrowiu.

•Przykładowe sprawy o odszkodowanie, z najwyższymi zasądzeniami zadośćuczynienia za doznaną krzywdę z powodu utraty zdrowia.

•Kwoty odszkodowań z OC sprawcy, zasądzane za najcięższe obrażenia ciała doznane w wypadku drogowym.

•Postawa Ubezpieczycieli w najcięższych przypadkach, zaniżone odszkodowania, zadośćuczynienia, renty.


czytaj dalej

1 000 000zł zadośćuczynienia za porażenie czterokończynowe doznane w wypadku drogowym.

Zakres tematyczny:

•Odszkodowanie za obrażenia ciała doznane w wypadku drogowym, sprawy odszkodowawcze w obszarze apelacji Lubelskiej – SO w Zamościu, Lublinie, Radomiu, Siedlcach, analiza przypadków sądowych, pomoc Radcy Prawnego lub Adwokata w sprawie o odszkodowanie.

•Odszkodowanie za porażenie czterokończynowe, zadośćuczynienie za porażenie czterokończynowe.

•1 000 000, 00zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

•Przykładowe sprawy o odszkodowanie, z najwyższymi zasądzeniami zadośćuczynienia za doznaną krzywdę z powodu utraty zdrowia – SA w Lublinie.

•Kwoty rent, odszkodowań, zadośćuczynień z OC sprawcy, zasądzane przez Sądy za najcięższe obrażenia ciała doznane w wypadku drogowym.

•Zaniżanie odszkodowań, rent, zadośćuczynień przez Firmy Ubezpieczeniowe na etapie likwidacji szkody, kwoty uznaniowe.

•Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku drogowego, Radca Prawny, Adwokat.

•Radca Prawny do sprawy o odszkodowanie z OC sprawcy, pomoc prawna w sporze o odszkodowanie z Ubezpieczycielem, pomoc po wypadku drogowym, Adwokat do sprawy o odszkodowanie, Warszawa, Lublin, Zamość, Radom, Siedlce, odszkodowania komunikacyjne.

czytaj dalej

Tymczasowe aresztowanie w sprawach wypadków drogowych, wypadków rolniczych, wypadków przy pracy:

Tymczasowe Aresztowanie – Ogólnie.

Bardzo często w sprawach wypadów drogowych, wypadków przy pracy lub wypadków rolniczych ma miejsce stosowanie przez Sąd lub Prokuraturę tzw. Środków zapobiegawczych.

Jednym z takich środków zapobiegawczych, mającym największą dolegliwość, bo będącym środkiem zapobiegawczym o charakterze izolacyjnym (faktycznie pozbawia wolności) jest tymczasowe aresztowanie.

W sprawach o odszkodowanie z wypadków, które prowadzimy, bardzo często reprezentujemy naszych klientów także w sprawach karnych, przeciwko sprawcom wypadków.

Odszkodowania powypadkowe, darmowe porady prawne, radca prawny, adwokat, prawo karne, sprawy wypadkowe.

czytaj dalej

Pomoc poszkodowanym w wypadkach drogowych - Jak możemy Ci pomóc uzyskać wysokie odszkodowanie.

Zakres tematyczny:

 • Pomoc poszkodowanym w wypadkach drogowych - komu pomagamy uzyskać wysokie odszkodowanie.
 • Profesjonalna pomoc prawna w wypadkach drogowych (sprawy karne, sprawy o odszkodowanie).
 • Początek współpracy Adwokata/Radcy Prawnego z klientem (poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym).
 • Etap likwidacji szkody z wypadku drogowego przed ubezpieczycielem.
 • Sprawa Karna z wypadku drogowego.
 • Sprawa o odszkodowanie z wypadku drogowego, dochodzenie roszczeń z OC sprawcy.
 • Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowanie, sprawach karnych z wypadków drogowych.
czytaj dalej

Rażąco niekorzystna ugoda w sprawie o odszkodowanie za obrażenia ciała doznane w wypadku drogowym:

Zakres tematyczny:

 • Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowanie z OC sprawcy, udzielane przez Adwokata lub Radcę prawnego naszej Kancelarii.
 • Odszkodowanie po wypadku drogowym za doznane obrażenia ciała.
 • Odszkodowania Radca Prawny, Adwokat, Kraków, Kielce, Nowy Sącz, Tarnów.
 • Wypadki drogowe, ogromne znaczenie pomocy prawnej adwokata lub radcy prawnego w sprawie o odszkodowanie z OC sprawcy.
czytaj dalej

Dobry Radca Prawny odszkodowania - na co zwracać uwagę wybierając pełnomocnika do sprawy o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej w wypadku drogowym.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Jak znaleźć dobrego radcę prawnego od odszkodowań i uzyskać wysokie odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym.

*Jak znaleźć dobrego adwokata od odszkodowań i uzyskać maksymalnie wysokie odszkodowanie.

*Jak znaleźć dobrego adwokata od odszkodowań za niższe wynagrodzenie prowizyjne od tego pobieranego przez firmy odszkodowawcze.

*Radca Prawny od odszkodowań czy Firma Odszkodowawcza, czyja pomoc jest korzystniejsza w drodze po wysokie odszkodowanie.

*Bezpłatne porady prawne odszkodowanie - dotyczące świadomego wyboru pełnomocnika do sprawy o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej.

*Błędy popełniane przy podpisywaniu umów o dochodzenie roszczeń odszkodowawczych.

*Odszkodowania opinie - polecenie jako jeden z najlepszych sposobów szukania radcy prawnego do sprawy o odszkodowanie.

czytaj dalej

Radca Prawny Odszkodowania, Adwokat odszkodowania - wypadki drogowe.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Radca Prawny od odszkodowań - prawnik zajmujący się sprawami o odszkodowanie za śmierć w wypadku drogowym bliskiej osoby.

*Adwokat od odszkodowań - prawnik zajmujący się sprawami o odszkodowanie za śmierć w wypadku drogowym osoby bliskiej.

*Odszkodowanie za wypadek śmiertelny, wypadek komunikacyjny, wypadek drogowy.

*Odszkodowania bezpłatne porady prawne, darmowe konsultacje prawne.

*Odszkodowania komunikacyjne, dochodzenie roszczeń o odszkodowawczych.

*Adwokat od odszkodowań czy Firma Odszkodowawcza.

czytaj dalej

Najwyższe odszkodowania z wypadków drogowych - Odszkodowanie dla rodzica za śmierć małoletniego dziecka.

Zakres tematyczny:

 • W tym artykule, odpowiadając przy okazji na częstę pytania naszych klientów, przedstawimy przykładowe sprawy gdy o odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę występowali rodzice po śmierci małoletniego dziecka w wypadku drogowym.
 • Możliwe do uzyskania odszkodowanie za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę przez rodzica po śmierci dziecka, ze względu na najbardziej istotne elementy stanu faktycznego brane pod uwagę przez Sądu przy orzekaniu.
 • Artykuł obejmuje tylko przypadki odszkodowań z wypadków drogowych, czyli roszczeń dochodzonych z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Nie dotyczy spraw z błędów medycznych, innych deliktów.
 • Opisywane sprawy dotyczą wypadków drogowych z lat 1997-2022r, a więc okresu 25 lat.
 • Odszkodowania komunikacyjne z OC sprawcy, profesjonalna pomoc prawna adwokata lu radcy prawnego - przykładowe sprawy o odszkodowanie prowadzone z pomocą profesjonalnego pełnomocnika.


czytaj dalej

Odszkodowania Lublin, Apelacja Lubelska - Jakie kwoty zasądzają sądy tytułem zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej.

Zakres tematyczny:

*Analiza kwot odszkodowania zasądzanych przez Sądy Apelacji Lubelskiej tytułem zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym, czyli Sądy Okręgowe w miastach lublin, radom, zamość, siedlce.

*Wysokość kwoty odszkodowania za śmierć osoby bliskiej ze względu na indywidualne okoliczności sprawy o odszkodowanie, takie min. jak wiek, stopień pokrewieństwa, sytuację życiową, rodzinną, psychologiczną.

*Porównanie poszczególnych Sądów Okręgowych z Apelacji Lubelskiej w sprawach o odszkodowanie powypadkowe, gdzie doszło do śmierci osoby bliskiej.

*Okoliczności najczęściej negatywnie wpływające na ocenę krzywdy przez sąd w sprawie o odszkodowanie z art. 446 i 448 KC.

*Jak skutecznie dochodzić roszczeń o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej przed SO w lublin, zamość, radom, siedlce.

czytaj dalej

Odszkodowania Białystok, Apelacja Białostocka - Jakie kwoty zasądzają sądy tytułem zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej.

Zakres tematyczny:

*Analiza kwot odszkodowań z wypadków drogowych zasądzanych przez Sądy Apelacji Białostockiej czyli Sądy Okręgowe z miasta: Białystok, Łomża, Olsztyn, Ostrołęka, Suwałki.

*Wysokość kwot tytułem zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym.

*Wysokość kwot ze względu indywidualne okoliczności sprawy, takie min. jak wiek, stopień pokrewieństwa, sytuację życiową, rodzinną, psychologiczną.

*Porównanie poszczególnych Sądów Okręgowych z Apelacji Białostockiej, ocena możliwości skutecznego dochodzenia wysokich odszkodowań.

*Okoliczności najczęściej negatywnie wpływające na ocenę krzywdy przez sąd.

*Odszkodowanie, zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej skuteczne dochodzenie wysokich kwot odszkodowań na podstawie wypadku drogowego.

czytaj dalej

Bezpłatna konsultacja prawna w sprawie o odszkodowanie.

Zakres tematyczny:

*Pomoc prawna Radcy Prawnego w sprawie o odszkodowanie z wypadku drogowego.

*Czy porady prawne w sprawach o odszkodowanie są bezpłatne.

*Śmierć bliskiej osoby w wypadku drogowym pomoc adwokata.

*Adwokat odszkodowania wynagrodzenie, cennik.

*Odszkodowania lublin, odszkodowania Warszawa.

czytaj dalej

Średnie kwoty zasądzane przez sądy w Polsce tytułem zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowania z OC sprawcy wypadku drogowego, jakie kwoty można uzyskać za śmierć bliskiej osoby w wypadku drogowym, jakie odszkodowania zasądzają poszczególne Sądy.

-Kwoty zadośćuczynień za śmierć osoby bliskiej zasądzane przez Polskie sądy w latach 2014-2016r, art. 446 KC.

-Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej w wypadkach drogowych.

-Średnia ilość spraw o zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej zakończonych uznaniem, ugodą, wyrokiem sądu.

-Zadośćuczynienie za śmierć małżonka, dziecka, rodzica, brata, siostry.

-Sprawy o odszkodowania powypadkowe, firma odszkodowawcza, adwokat, radca prawny, darmowe porady prawne odszkodowania.

czytaj dalej

Sąd Najwyższy - 200 000 zł dla męża za śmierć żony.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Sąd Najwyższy właściwa kwota odszkodowania i zadośćuczynienia dla męża za stratę żony w wypadku drogowym, ponad 28 l okres małżeństwa powoda ze zmarłą.

-Kryteria, które należy brać pod uwagę przy wymiarze zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w wyniku śmierci bliskiej osoby w wypadku drogowym.

-Darmowe porady prawne z zakresu odszkodowań, pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego odszkodowania, Białystok, Łomża, Olsztyn, Warszawa, Suwałki, Ostrołęka.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Warszawa - Przedawnienie roszczeń o odszkodowanie i zadośćuczynienie z wypadku drogowego.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowania Warszawa, sprawa o odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci żony i matki.

-Wypadek drogowy z lutego 1997 r, SO w Warszawie po 110 000 zł dla męża i dzieci tytułem zadośćuczynienia za stratę bliskiej osoby.

-Zarzut przedawnienia roszczeń odszkodowawczych, wyjaśnienie przez SA w Warszawie kwestii przerwania terminów przedawnienia roszczeń odszkodowawczych i obowiązujących w tej materii przepisów.

-Dochodzenie roszczeń, różnica między odszkodowaniem za pogorszenie sytuacji życiowej a zadośćuczynieniem za naruszenie dóbr osobistych, odszkodowania z wypadków drogowych Warszawa.

-Adwokat odszkodowania Warszawa, Radca Prawny odszkodowania Warszawa, odszkodowania komunikacyjne Warszawa pomoc Adwokata, Radcy Prawnego, pomoc prawna odszkodowania, darmowe porady prawne odszkodowania Warszawa udzielane przez Adwokata lub Radcy Prawnego.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Warszawie: Odszkodowanie za śmierć rodziców SA Warszawa.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Odpowiednie odszkodowanie i zadośćuczynienie dla 2 letniego dziecka za śmierć rodziców w wypadku drogowym przyznane przez SO w Warszawie.

*Odpowiednio wysokie odszkodowanie Warszawa za stratę rodziców w wypadku drogowym.

*Możliwość odczuwania cierpień przez dwuletnie dziecko po śmierci rodziców w związku z jego etapem rozwoju emocjonalnego.

*Analiza kwot jakie zasądzają Sądy w sprawach śmierci w wypadku drogowym rodziców, przez małoletnie dzieci.

*Brak zastrzeżenia do protokołu, niemożność skarżenia w apelacji oddalenia wniosku o opinie biegłego z zakresu psychiatrii i psychologi.

*Adwokat odszkodowania Warszawa, Radca Prawny odszkodowania Warszawa, odszkodowania Warszawa, reprezentacja poszkodowanych w sprawie o odszkodowanie, zadośćuczynienie, rentę, zwrot kosztów pogrzebu.

*Pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego w sprawach o odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby, dochodzenie odszkodowań powypadkowych z polisy OC,

czytaj dalej

Sąd Najwyższy: Wysokość zadośćuczynienia a poziom życia społeczeństwa.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Wskazówki Sądu Najwyższego co do wysokości przyznawanych zadośćuczynień za śmierć bliskiej osoby w kontekście stopy życiowej społeczeństwa - odszkodowania powypadkowe, dochodzenie roszczeń Warszawa.

-Odniesienie do podobnych spraw, zbliżenie przyznawanych zadośćuczynień za stratę bliskiej osoby .

-Odszkodowanie, zadośćuczynienie za śmierć osób bliskich, strata żony i dzieci w wypadku, strata matki i sióstr w wypadku.

-Właściwe kwoty zadośćuczynień za śmierć osób bliskich, przykłady z orzecznictwa Sądu Najwyższego.

-Wyrok na około 1.200.000zł dla jednej rodziny.

-Adwokat od odszkodowań Warszawa, Radca Prawny od odszkodowań Warszawa, odszkodowania darmowe porady prawne i konsultacje, bezpłatna pomoc prawna z zakresu odszkodowań, odszkodowania Warszawa Adwokat, odszkodowania Warszawa Radca Prawny .

czytaj dalej

Sąd Najwyższy: Zgłoszenie wypadku przerywa bieg przedawnienia roszczenia o odszkodowanie.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowanie, Zadośćuczynienie, za śmierć dziecka.

-Naruszenie dóbr osobistych przez śmierć dziecka w wypadku.

-Przerwanie biegu przedawnienia roszczenia poprzez zgłoszenie wypadku Ubezpieczycielowi.

czytaj dalej

Sąd Najwyższy: Wynagrodzenie pełnomocnika reprezentującego kilku powodów.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Wskazówki Sądu Najwyższego co do wysokości kosztów zastępstwa procesowego dla Pełnomocnika reprezentującego kilku mocodawców na podstawie współuczestnictwa formalnego.

-Sprawa o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej a współuczestnictwo formalne.

-Sprawa o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej, reprezentacja powodów przez jednego pełnomocnika.

-Koszty zastępstwa procesowego w sprawach o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej, kilku roszczących w ramach jednej sprawy.

-Zakaz ingerencji sądu w wysokość stawki minimalnej gdy nie pozwala na to ustawa.

czytaj dalej

Sąd Najwyższy: Współuczestnictwo formalne rodziców w sprawie o odszkodowanie po śmierci dziecka.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Współuczestnictwo rodziców w sprawie o odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci dziecka.

-Sprawa o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej a współuczestnictwo formalne.

-Sprawa o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej, a wyliczanie wartości przedmiotu sporu.

-Wartość przedmiotu sporu w przypadku oceny sądu właściwego rzeczowo oraz wartość przedmiotu zaskarżenia w przypadku oceny dopuszczalności skargi kasacyjnej.


czytaj dalej

Sąd Najwyższy: Zadośćuczynienie a odszkodowanie.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej a zadośćuczynienie za krzywdę w związku ze śmiercią osoby bliskiej, różnice.

-Wysokość zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej a stopa życiowa społeczeństwa.

-Faktyczny układ relacji a pokrewieństwo w sprawach o zadośćuczynienie za krzywdę po śmierci osoby bliskiej.

-Status materialny pokrzywdzonego a wysokość zadośćuczynienia za doznaną krzywdę po śmierci osoby bliskiej.

-Niepodjęcie terapii psychologicznej jako okoliczność zmniejszająca zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej.

-Okoliczności wpływające na rozmiar krzywdy po śmierci osoby bliskiej.

-Zadośćuczynienie po śmierci siostry.

czytaj dalej

Sąd Najwyższy: Różnica w roszczeniach odszkodowaniem i zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Różnica pomiędzy roszczeniem o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej a roszczeniem o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w skutek śmierci osoby najbliższej.

-Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej, znaczne pogorszenie sytuacji życiowej poszkodowanego.

-Zarzut przyczynienia za niezapięcie pasów bezpieczeństwa, zaniedbanie sprawności pojazdu którego jest się właścicielem, świadomość zmęczenia kierowcy.

-Przyczynienie nie może obciążać sprawcy wypadku, jest wynikiem zachowania poszkodowanego.

-Cel zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej.

-Czynniki mające wpływ na ocenę rozmiaru krzywdy i właściwego zadośćuczynienia po śmierci osoby bliskiej.

czytaj dalej

Sąd Najwyższy: Ważność ugód zawartych przed laty.

Zakres tematyczny:

*Ugoda zawarta w okresie gdy nie funkcjonowało w praktyce roszczenie o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

*Objęcie ugodą wszelkich roszczeń jakie mogą wynikać z danego stosunku prawnego.

*Strony mogą swobodnie ustalić w ugodzie jakie roszczenia obejmują swoimi oświadczeniami, mogą objąć nią jedno konkretne roszczenie lub wszelkie roszczenia.


czytaj dalej

Sąd Apelacyjny i Okręgowy w Lublinie: Odszkodowanie, Zadośćuczynienie za śmierć rodziców - NASZA SPRAWA.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Sprawa naszych klientów, 800.000zł dla małoletniego za stratę rodziców.

-Zadośćuczynienie za śmierć pasierba, ojczym jako osoba najbliższa w orzecznictwie SN w sprawach o odszkodowanie.

-Odszkodowanie za śmierć rodziców, SO w Lublinie, Radca Prawny, Adwokat.

-Odszkodowanie dla dziecka za śmierć rodziców w wypadku drogowym, Lublin.

-Odniesienie do podobnych spraw, zbliżenie przyznawanych zadośćuczynień w sprawach przed SO i SA w Lublinie.

-Stan świadomości małoletniego dziecka co do straty rodziców.

-Linia orzecznicza odnośnie naruszenia dóbr osobistych przez śmierć osoby bliskiej.

-Nieważność ugody w sprawie o odszkodowanie z wypadku drogowego.

-Unieważnienie ugody zawartej w imieniu małoletniego bez zgody Sądu Rodzinnego.

-Pomoc Adwokata, Radcy Prawnego w sprawie o odszkodowanie z wypadku drogowego, pomoc prawna w sprawach dochodzenia odszkodowań.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Lublin: Korygowanie przez Sąd II instancji wysokości zadośćuczynienia.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Przesłanki ingerencji Sądu Apelacyjnego w Lublinie w wysokość zasądzonego odszkodowania powypadkowego za śmierć osoby bliskiej.

-Odpowiednie odszkodowanie powypadkowe z ubezpieczenia OC za śmierć rodziców w wypadku drogowym.

-Niewystąpienie załamania ,,linii życiowej,, a wysokość zadośćuczynienia, prawidłowe funkcjonowanie powoda na innych płaszczyznach życiowych.

-Odszkodowanie powypadkowe za śmierć rodziców dla dorosłego syna (25l).

-Brak podjęcia terapii psychologicznej jako okoliczność wpływająca na wysokość odpowiedniego zadośćuczynienia po śmierci rodziców.

-150.000zł zadośćuczynienia dla dorosłego syna za śmierć rodziców.

-Pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego w sprawach o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym, przed Sądami Okręgowymi w miastach Lublin, Zamość, Radom, Siedlce.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Lublin: Korygowanie zasądzonego w I instancji zadośćuczynienia.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci dziecka.

-100.000zł zadośćuczynienia po śmierci dziecka w wypadku komunikacyjnym.

-Powikłana żałoba po śmierci dziecka.

-Zadośćuczynienie z powodu naruszenia dóbr osobistych przez śmierć osoby blsikiej.

-Ugruntowanie zasadności roszczenia o zadośćuczynienie z powodu śmierci osoby bliskiej w oparciu o art. 448 KC w orzecznictwie.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Lublin: Zadośćuczynienie za śmierć rodziców.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Zadośćuczynienie za śmierć rodziców.

-Odszkodowanie za śmierć rodziców.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Lublin: Wydanie rozkazu a przyczynienie za jazdę z pijanym kierowcą.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*By w sprawie o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej TU lub Sąd mogły zastosować przyczynienie, konieczne jest wykazanie stanu świadomości pasażera co do stanu nietrzeźwości kierowcy oraz pełni swobody w podjęciu decyzji o zgodzie na jazdę z takim kierowcą.

*Sprawa o odszkodowanie po śmierci syna, który zgodził się na jazdę z nietrzeźwym kierowcą w wyniku wydanego mu przez tego kierowcę rozkazu.

*Sąd Okręgowy w Zamościu zasądził wysokie zadośćuczynienia dla rodziców: Matka 100.000zł zadośćuczynienia za śmierć syna w wypadku drogowym, Ojciec 80.000zł zadośćuczynienia za śmierć syna w wypadku drogowym.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Lublin: Zaniedbywanie obowiązków rodzicielskich a ocena krzywdy dzieci po śmierci rodziców.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Zadośćuczynienie dla dzieci za śmierć rodziców w wypadku drogowym.

-Sąd nie zróżnicował wysokości przyznanych zadośćuczynień, mimo iż zachodziły różnice w stopniu doznanej krzywdy..

-Trudna sytuacja psychologiczna powodów przed wypadkiem a wpływ na ocenę krzywdy po wypadku.

-Zaniedbywanie obowiązków rodzicielskich a ocena krzywdy dzieci po śmierci rodziców.

-Sąd Okręgowy w Siedlcach właściwe kwoty zadośćuczynienia za śmierć rodziców.

-Umieszczenie dzieci w domu dziecka, pozbawienie władzy rodzicielskiej przed śmiercią rodziców a ocena krzywdy małoletnich.

-Decydujące znaczenie dla oceny krzywdy dziecka ma istniejąca między nim a rodzicem więź oraz sposób postrzegania rodzica przez dziecko, rola rodzica w życiu uczuciowym dziecka, a nie właściwe wywiązywanie się z obowiązków rodzicielskich przez rodzica.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Lublinie: Odszkodowanie dla dziecka urodzonego po śmierci ojca.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Odszkodowanie dla konkubiny i dziecka po śmierci ojca i konkubenta w wypadku drogowym, odszkodowanie z OC sprawcy, art.

*50 000 zł zadośćuczynienia dla dziecka po śmierci ojca w wypadku.

*Obniżenie kwoty zadośćuczynienia dla dziecka z kwoty 100 000 zł na 50 000 zł, z uwagi na brak doznania dużej krzywdy, wątpliwość Sądu co do świadomości powoda w jakiej jest sytuacji rodzinnej.

*Odszkodowanie komunikacyjne za śmierć osoby bliskiej w wypadku, art. 448 KC, wypadki drogowe z lat 1996 - 2008.

*Naruszenie dóbr osobistych partnerki i dziecka w wyniku przestępstwa wypadku drogowego ze skutkiem smiertelnym.

*Relacje dziecka z obecnym mężem matki, traktowanie go jak rodzica biologicznego, a ocena doznanej przez dziecko krzywdy w wyniku straty rodzica, z którym dziecko nie nawiązało więzi emocjonalnych.

*Odszkodowania komunikacyjne, pomoc prawna Radcy Prawnego / Adwokata, sprawy odszkodowawcze, apelacja Lubelska - SO w Lublinie, Zamościu, Radomiu, Siedlcach.

*Darmowa pomoc prawna odszkodowania, bezpłatne porady prawne w sprawach o odszkodowanie, pomoc adwokata / radcy prawnego w sprawie o odszkodowanie po wypadku bliskiej osoby.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Lublinie: Możliwość zaliczenia odszkodowania należnego w związku ze śmiercią najbliższego członka rodziny na poczet zadośćuczynienia.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Zadośćuczynienie dla ojca po śmierci dzieci w wypadku drogowym.

-Odszkodowanie po śmierci dzieci.

-Odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej a zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej

-Spowodowanie wypadku przez osobę bliską a poczucie krzywdy.

-Przesłanki korygowania przez Sąd Apelacyjny wysokości kwot przyznanych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

-Utrwalenie w orzecznictwie SN roszczeń o zadośćuczynienie na podstawie art. 448 KC.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Kraków: Choroba psychiczna a traumatyczne przeżycia psychiczne wynikające ze śmierci dzieci.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci dzieci.

-Choroba psychiczna a traumatyczne przeżycia po śmierci dzieci.

-200.000zł zadośćuczynienia po śmierci dzieci w wypadku komunikacyjnym.

-Podważenie zawartej ugody, ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń.

-Zbędność dowodu z opinii biegłego psychiatry dla oceny krzywdy, dowód dla oceny uszczerbku na zdrowiu.

-Błąd pełnomocnika pozwanego, brak podniesienia w apelacji zarzutu sprawy ugodzonej.

-Brak profesjonalnej pomocy prawnej powódki przy podpisywaniu ugody.

-Brak funkcjonowania w praktyce sądowej roszczenia o zadośćuczynienie po śmierci osób bliskich w dniu zawarcia ugody.

-Darmowe porady prawne odszkodowania, pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego na obszarze działania Sądu Apelacyjnego w Krakowie tj. na obszarze miast Kraków, Nowy Sącz, Kielce, Tarnów.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Krakowie: Odpowiednio wysokie zadośćuczynienie dla rodziców za śmierć dziecka.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Właściwa wysokość zadośćuczynienia po śmierci dziecka w wypadku drogowym w ocenie Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

-Kwoty rzędu 100.000zł - 120.000zł są najwyższymi zadośćuczynieniami zasądzanymi na rzecz rodziców po śmierci dziecka przez Sąd Apelacyjny w Krakowie.

-Odszkodowanie dla rodziców po 40.000zł za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej.

-Ustalanie wysokości zadośćuczynienia za doznaną krzywdę po śmierci osoby bliskiej stanowi istotny atrybut Sądu I Instancji, Sąd Apelacyjny ma ograniczone możliwości ingerencji w zasądzane kwoty..

-Odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci dziecka w wypadku drogowym.

-Czynniki wpływające na ocenę rozmiaru krzywdy powstałej w wyniku śmierci osoby bliskiej.

-Przyczynienie się osoby zmarłej do szkody poprzez świadomą jazdę z pijanym kierowcą, nieposiadającym uprawnień do kierowania pojazdami, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i w pojeździe z nadmierną liczbą osób.

-Wiek osoby zmarłej a wysokość przyczynienia.

-Przy odszkodowaniu dla rodziców po śmierci syna należy brać także spodziewane korzyści, których rodzice mogli od syna zasadnie oczekiwać.

-Odpowiedzialność in solidum sprawcy wypadku i ubezpieczyciela, świadczenia zasądzane w sprawie karnej.


czytaj dalej

Sąd Okręgowy w Krakowie: Po 150 000zł dla rodziców za śmierć dziecka.

Zakres tematyczny:

-Zadośćuczynienie dla rodziców po 150 000zł za śmierć córki w wyniku przewrócenia się na nią drzewa na szlaku turystycznym.

-Wina w nadzorze osób odpowiedzialnych za zaniedbanie szlaku turystycznego.

-Strata jedynego dziecka jako okoliczność szczególnie zwiększająca doznaną krzywdę rodziców.

-Oddalenie wniosku dowodowego o przeprowadzenie opinii biegłego psychiatry.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Krakowie: Odpowiednio wysokie odszkodowanie za śmierć rodziców i rodzeństwa.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Kryteria wymiaru odpowiednio wysokiego zadośćuczynienia za śmierć 4 osób bliskich.

-160.000zł dla powoda za śmierć 4 osób bliskich w wypadku drogowym, rodziców i rodzeństwa.

-Odszkodowania przyznawane przez Sąd Okręgowy w Kielcach i Sąd Apelacyjny w Krakowie.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Kraków: Upływ czasu od zdarzenia a ocena krzywdy.

Zakres tematyczny:

-Upływ czasu od wypadku jako okoliczność obojętna dla oceny krzywdy powoda.

-Krzywda o natężeniu przekraczającym normalną żałobę.

-Zasada ryzyka a przyczynienie osoby zmarłej.

-Nieprawidłowe poruszanie się pieszych jako podstawa do uznania przyczynienia.

-Założenie własnej rodziny o odczuwanie krzywdy po stracie rodzeństwa.

czytaj dalej

Terminy przedawnienia roszczeń

Zakres tematyczny:

 • Szkody wynikłe z wypadku drogowego a przedawnienie.
 • Odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej.
 • Odszkodowanie i zadośćuczynienie za obrażenia ciała.
 • Przedawnienie roszczeń.
 • Odszkodowanie za wypadek z lat 1996 -2007.
 • Nie ustalony sprawca wypadku a termin przedawnienia.
 • Terminy ustawowe przedawnienia.
czytaj dalej

Ugoda w sprawach o odszkodowanie.

Zakres tematyczny:

Sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej w wypadku drogowym.

Istota ugody w sprawach o odszkodowanie.

Ugoda pozasądowa z Zakładem Ubezpieczeń w sprawie o odszkodowanie.

Ugoda sądowa.

Kwestie praktyczne.

czytaj dalej

Renta z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej art. 446 § 2 Kodeksu Cywilnego:

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Odszkodowanie, zadośćuczynienie, renta po śmierci rodzica.

*Podstawa prawna do wystąpienia o rentę.

*Konstrukcja prawna roszczenia.

*Kryteria ustalenia wysokości renty.

*Uprawnieni do renty.

PODSTAWA PRAWNA ROSZCZENIA O RENTĘ:
czytaj dalej

Przyczynienie się uczestnika wypadku do szkody.

Zakres tematyczny:

*Przyczynienie się - istota.

*Przyczynienie się a wyłączna wina poszkodowanego.

*Kryteria przyczynienia - Przykładowe orzecznictwo.

*Adresat normy.

*Roszczenie osób bliskich a przyczynienie.

*Odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Gdańsku - Odszkodowanie za śmierć trójki dzieci.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowania powypadkowe Gdańsk, sprawa o odszkodowanie i zadośćuczynienie z polisy OC po śmierci dzieci w wypadku drogowym, darmowe porady prawne w sprawach odszkodowawczych, możliwość porównania kwot jakie zasądza SA w Gdańsku w sprawach wypadkowych.

-Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku V ACa 67/15, sprawa o odszkodowanie powypadkowe, rodzice stracili w wypadku drogowym trójkę dzieci, rodzice wystąpili po 500 000 zł zadośćuczynienia z pomocą pełnomocnika profesjonalnego w osobie Adwokata.

-Niemal 700 000 zł dla rodziców trójki dzieci, które zginęły w wypadku drogowym koło Gdańska w 2002 r, po około 350 000 zł dla każdego z rodziców.

-Adwokat odszkodowania Toruń, Adwokat odszkodowania Gdańsk, Adwokat odszkodowania Bydgoszcz, Radca Prawny odszkodowania Toruń, Radca Prawny odszkodowania Gdańsk, Radca Prawny odszkodowania Bydgoszcz, odszkodowania komunikacyjne Gdańsk pomoc Adwokata, Radcy Prawnego, pomoc prawna w odszkodowaniach powypadkowych, darmowe porady prawne odszkodowania, bezpłatne konsultacje w sprawach o odszkodowanie z wypadku drogowego, odszkodowania Toruń, odszkodowania Bydgoszcz.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Gdańsku: Zawarcie ugody w imieniu małoletniego w sprawie o odszkodowanie.

Zakres tematyczny:

*Zawarcie ugody w imieniu małoletniego w sprawie o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej.

*Zgoda Sądu Rodzinnego na zrzeczenie się roszczeń odszkodowawczych a bezwzględna nieważność ugody.

*Odszkodowanie za śmierć żony i matki.

*Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej.

*Podważenie zawartej przed laty ugody w sprawie o odszkodowanie.

*Zrzeczenie się wszelkich roszczeń odszkodowawczych z wypadku.

*Zawarcie ugody przez profesjonalnego pełnomocnika.

*Brak wiedzy powodów o możliwych roszczeniach w przyszłości.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Gdańsku: Czynniki wpływające na wysokość zadośćuczynienia.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w skutek śmierci dzieci w wypadku drogowym.

-Czynniki wpływające na wysokość zadośćuczynienia za śmierć dzieci.

-Sędziowskie uznanie przy wymierzaniu kwoty zadośćuczynienia.

-Ingerencja Sądu Apelacyjnego w wysokość kwoty zadośćuczynienia.

-Bezskuteczność odwołania się do wysokości zadośćuczynień przyznanych dla bliskich katastrof lotniczych.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Białystok: Uznaniowość spraw o zadośćuczynienie.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci męża w wypadku samochodowym.

-Odszkodowanie po śmierci męża z OC a świadczenia z innych ubezpieczeń.

-Określenie wysokości zadośćuczynienia jako istotne uprawnienie sądu merytorycznie rozstrzygającego sprawę w pierwszej instancji.

-Charakter świadczeń z ubezpieczeń osobowych.

-Adwokat od odszkodowań Białystok, Radca Prawny odszkodowania Białystok, dochodzenie odszkodowań z wypadków drogowych, Adwokat odszkodowania Łomża, Radca Prawny odszkodowania Łomża, odszkodowania powypadkowe.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Białystok: Zadośćuczynienie za śmierć dwójki małoletnich dzieci.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowania Białystok, Odszkodowania Łomża, Odszkodowania Olsztyn, pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego, odszkodowania komunikacyjne.

-Kryteria ustalenia właściwej kwoty zadośćuczynienia przez SA Białystok.

-Odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci dzieci w wypadku.

-Termin naliczania odsetek za opóźnienie.

-Obowiązek Zakładu Ubezpieczeń, jako profesjonalisty, samodzielnego ustalania zasad odpowiedzialności i wysokości zadośćuczynienia.

-Radca Prawny zajmujący się odszkodowaniami Białystok, Adwokat od odszkodowań Białystok, Radca Prawny Łomża odszkodowania, Adwokat Łomża odszkodowania powypadkowe, Adwokat odszkodowania Olsztyn reprezentacja, Radca Prawny odszkodowania po wypadku.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Białystok: Odpowiednie zadośćuczynienie, rażące zawyżenie lub zaniżenie.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci męża i ojca.

-Właściwe kwoty tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania za śmierć ojca i męża w wypadku komunikacyjnym.

-Rażące zaniżenie lub zawyżenie zadośćuczynienia po śmierci rodzica, małżonka.

-Kryteria wymiaru zadośćuczynienia dla osób bliskich zmarłego, czynniki wpływające na wymiar kwotowy.

-Zasada indywidualizacji zadośćuczynienia.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Białystok - Zadośćuczynienie za śmierć matki dla dzieci 22l i 14l.

Zakres tematyczny:

*Potrzeby poszkodowanego, brane pod uwagę przy wymiarze właściwej kwoty odszkodowania za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej.

*Jakie kwoty odszkodowań zasądza Sąd Apelacyjny w Białymstoku i podlegające pod jego właściwość Sądy: Sąd Okręgowy w Białymstoku, Sąd Okręgowy w Łomży, Sąd Okręgowy w Olsztynie, Sąd Okręgowy w Suwałkach.

*Pomoc Radcy Prawnego od odszkodowań, Adwokata od odszkodowań.

*Odszkodowanie powypadkowe za śmierć matki w wypadku drogowym w okolicach Białegostoku.

*150 000 zł zadośćuczynienia dla córek za śmierć matki w wypadku drogowym.

*Odszkodowania Białystok, odszkodowania Łomża, odszkodowania Olsztyn.

*Adwokat odszkodowania, Radca Prawny odszkodowania Łomża, Białystok, Olsztyn, Suwałki, Ostrołęka.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Białymstoku: Sąd Cywilny nie jest związany ustaleniami Sądu Karnego w kwestii przyczynienia.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Kwota zadośćuczynienia około 147.000zł przyznane na rzecz matki, za śmierć syna w wypadku drogowym spowodowanym przez pijanego kierowcę.

-Na wysokość zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym główny wpływ ma ocena indywidualnych okoliczności właściwych tej osobie, w szczególności ocena jej sytuacji rodzinnej i życiowej.

-Odszkodowanie powypadkowe za śmierć osoby bliskiej, odszkodowanie za śmierć dziecka, odszkodowanie z OC sprawcy wypadku drogowego - Białystok, Łomża, Olsztyn, Suwałki, Ostrołęka.

-Szczególne okoliczności rodzinne przemawiające za przyznaniem bardzo wysokiego zadośćuczynienia w kwocie 147.000zł dla matki, takie kwoty zasądzane przez sądy na rzecz rodzica za śmierć dziecka należy uznać za najwyższe zadośćuczynienia.

-Towarzystwo Ubezpieczeń odpowiedzialne cywilnie za ten wypadek wypłaciło matce zmarłego 1.000zł uznając 90% przyczynienie się jej syna do szkody!!!.

-Próba zatrzymania pijanego kierowcy przed jazdą a przyczynienie się do szkody.

-Sąd Apelacyjny ustalił stopień przyczynienia się zmarłego syna do wypadku na poziomie 30%, podnosząc wysokość zadośćuczynienia dla matki zmarłego.

-Pomoc Adwokata od odszkodowań Białystok, Radca Prawny odszkodowania Białystok, Adwokat odszkodowania komunikacyjne łomża, Radca Prawny łomża wypadek odszkodowanie, Adwokat odszkodowania Olsztyn, Radca Prawny odszkodowania Olsztyn, Suwałki odszkodowania Adwokat, Suwałki odszkodowania Radca Prawny, odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Białystok - Zadośćuczynienie za uszczerbek bliskiej osoby.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Wypadki drogowe. Pomoc prawna Odszkodowania Białystok, Odszkodowania Łomża, Odszkodowania Olsztyn, pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego, odszkodowania komunikacyjne.

-Przyczynienie za brak pasów bezpieczeństwa i jazdę z pijanym kierowcą, wspólne spożywanie alkoholu.

-25% porzyczynienia za brak pasów, wykładnia Sądu jak należy rozkłądać stopień winy w takich wypadkach drogowych.

-Radca Prawny od odszkodowa, adwokat odszkodowania, Zadośćuczynienie za poważne obrażenia ciała bliskiej osoby, odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, obrażenia ciała.

-Kryteria ustalenia właściwej kwoty zadośćuczynienia przez SA Białystok.

-Radca Prawny zajmujący się odszkodowaniami Białystok, Adwokat od odszkodowań Białystok, Radca Prawny Łomża odszkodowania, Adwokat Łomża odszkodowania powypadkowe, Adwokat odszkodowania Olsztyn, Radca Prawny Olsztyn odszkodowania Radca Prawny odszkodowania po wypadku.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Białystok: 200 000zł zadośćuczynienia dla córek za śmierć matki.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Ciekawa sprawa z odszkodowań komunikacyjnych z Sądu Apelacyjnego w Białymstoku I ACa 655/17. SA w Białymstoku podwyższył zasądzone przez SO w Suwałkach zadoścuczynienia ze 170 000zł na każdą z córek do 200 000zł na każdą z nich.

*Sprawa o odszkodowanie z wypadku drogowego, śmierć matki 40l, roszczenia odszkodowawcze dwóch małoletnich córek, będących świadkami wypadku matki, szczególnie silna więż emocjonalna, matka wychowywała je samodzielnie, ojciec w okresie wspólnego zamieszkiwania dopuszczał się wobec dzieci i żony przemocy fizycznej i psychicznej, w momencie wypadku matka odepchnęła córki ratując im życie.

*Wyjątkowo zaangażowana relacja rodzicielska, zmiana środowiska rodzinnego w wyniku wypadku, brak wsparcia ze strony żyjącego rodzica jako okoliczności zwiększające wymiar właściwego zadośćuczynienia.

*Zadośćuczynienia zasądzone w sprawie:

200 000zł zadośćuczynienia dla córki

200 000zł zadośćuczynienia dla córki

*Darmowe porady prawne z zakresu odszkodowań z wypadków drogowych, Adwokat od spraw odszkodowawczych, Radca Prawny odszkodowania z wypadku drogowego, Białystok, Olsztyn, Suwałki, Ostrołęka, Łomża.

*Wypadek komunikacyjny, sprawa o odszkodowania z OC sprawcy, Adwokat zajmujący sie odszkodowaniami, Radca Prawny odszkodowania powypadkowe.

*Pomoc prawna w sprawach odszkodowawczych, Adwokat, Radca Prawny, odszkodowania komunikacyjne, Białystok, Łomża, Olsztyn, Ostrołęka, Suwałki.

czytaj dalej

Sąd Okręgowy w Łomży: Zadośćuczynienie dla konkubiny i dziecka.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Przyznane świadczenia przez SO w Łomży: Partnerka 80.000zł zadośćuczynienia, 40.000zł odszkodowania, Syn 115.000zł zadośćuczynienia, 40.000zł odszkodowania.

-Odszkodowanie za śmierć konkubenta w wypadku drogowym, SO Łomża, Białystok, Olsztyn, Suwałki, pomoc adwokata, radcy prawnego w sprawie o odszkodowanie po wypadku, odszkodowania komunikacyjne.

-Zadośćuczynienie za śmierć ojca w wypadku drogowym, jaka wysokość odszkodowania w SO Łomża, SO Białystok, SA Białystok.

-Okoliczności istotne przy ocenie krzywdy po stracie bliskiej osoby w wypadku, a zarazem wysokości odszkodowania jakie można uzyskać w SO Łomża.

-Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym, Białystok, Łomża, Olsztyn, Suwałki, Ostrołęka.

czytaj dalej

Sąd Okręgowy w Łomży: Sprawa o odszkodowanie, skuteczny zarzut przedawnienia.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Ciekawa sprawa z Sądu Okręgowego w Łomży o zadośćuczynienie na podstawie art. 448 KC, firma odszkodowawcza reprezentująca matkę zmarłej za pośrednictwem swojego pełnomocnika wniosła do sądu sprawę o przedawnione roszczenia, sąd pozew oddalił - klientka firmy przegrała. 

-Obecnie pojawiło się orzeczenie SN które mogło by mieć wpływ na zapadnięcie innego rozstrzygnięcia w takiej samej sprawie.

-Sprawa o odszkodowanie za śmierć dziecka, strata córki w wypadku drogowym, który miał miejsce przed 10.8.1997r, 

-Zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych przez śmierć dziecka,

-Naruszenie dóbr osobistych takich jak prawo do życia rodzinnego.

-20 letni termin przedawnienia spraw o odszkodowanie wynikłe z deliktu.

-Przerwanie biegu przedawnienia roszczenia.

czytaj dalej

Sąd Okręgowy w Łomży: Odszkodowanie powypadkowe po śmierci trzech sióstr.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowania Łomża, odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej, wyrok SO w Łomży w sprawie o odszkodowanie powypadkowe.

-Wskazówki co do wysokości odszkodowań zasądzanych przez SO w Łomży w sprawach po stracie bliskiej osoby wypadku,

-Śmierć trzech sióstr w wypadku drogowych w ok. Łomży.

-150.000zł zadośćuczynienia dla brata za siostry (po 50.000zł za każdą z osób).

-Odszkodowania Łomża Adwokat, Radca Prawny, sprawy powypadkowe, pomoc prawna, darmowe porady z prawa odszkodowań.

-Odszkodowania Białystok Adwokat, Radca Prawny, sprawy powypadkowe, pomoc prawna, darmowe porady z prawa odszkodowań.

-Odszkodowania Olsztyn Adwokat, Radca Prawny, sprawy powypadkowe, pomoc prawna, darmowe porady z prawa odszkodowań.

-Odszkodowania Suwałki Adwokat, Radca Prawny, sprawy powypadkowe, pomoc prawna, darmowe porady z prawa odszkodowań.

-Darmowe porady prawne w sprawach odszkodowań, opinie w sprawach odszkodowawczych, bezpłatne konsultacje odszkodowawcze.


czytaj dalej

Sąd Okręgowy w Olsztynie: Bardzo wysokie odszkodowanie dla dziecka za śmierć ojca.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Ciekawa sprawa z Sądu Okręgowego w Olsztynie I C 465/18

*Wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 2 października 2019 r. I C 465/18, sprawa o odszkodowanie z wypadku drogowego, śmierć partnera, ojca, syna - mężczyzna miał 30l w dniu wypadku.

*Zadośćuczynienia zasądzone w sprawie:

200 000zł zadośćuczynienia dla córki

150 000zł zadośćuczynienia dla partnerki

150 000zł zadośćuczynienia dla Matki

*Zarzut przyczynienia się zmarłego do szkody w 70%.

*Wypadek komunikacyjny, sprawa o odszkodowania z OC sprawcy, Adwokat zajmujący sie odszkodowaniami, Radca Prawny odszkodowania powypadkowe.

*Pomoc prawna w sprawach odszkodowawczych, Adwokat, Radca Prawny, odszkodowania komunikacyjne, Białystok, Łomża, Olsztyn, Ostrołęka, Suwałki.


czytaj dalej

Sąd Okręgowy w Ostrołęce: Nieprzeczytanie ugody przed jej podpisaniem, brak profesjonalnej pomocy prawnej.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Ciekawa sprawa z Sądu Okręgowego w Ostrołęce o odszkodowanie, gdzie poszkodowani bez pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie Adwokata, Radcy Prawnego podpisali ugody z ubezpieczycielem, przed Sądem podjęli nieudaną próbę podważenia ugody, jako zawartej pod wpływem błędu. Ugoda przewidywała odszkodowanie dla żony 45.700zł a dla dzieci małoletnich po 22.000zł.

-SA Białystok odszkodowanie, zawyżone oczekiwania powodów co do możliwych do uzyskania odszkodowań w sprawach z art. 448 KC za śmierć bliskiej osoby. Sąd odstąpił od obciążania przegrywających sprawę powodów kosztami sądowymi przez uwzględnienie ich ciężkiej sytuacji majątkowej.

-Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej, sprawy o odszkodowania po stracie bliskiej osoby Apelacja Białystok, SO Łomża, Białystok, Ostrołęka, Olsztyn, Suwałki, Adwokat odszkodowania, Radca Prawny odszkodowania.

-Odszkodowania komunikacyjne, Białystok, Łomża, Ostrołęka, Suwałki, Olsztyn, pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego w sprawie o odszkodowanie, możliwość uniknięcia poważnych błędów.

czytaj dalej

Sąd Okręgowy Płock: Podważenie ugody zawartej w stanie prawnym z przed dnia 3 sierpnia 2008r.

Zakres tematyczny:

*Radca Prawny odszkodowania Płock, Adwokat odszkodowania Płock, pomoc prawna w sprawie o odszkodowanie przed SO w Płocku, darmowe porady prawne z zakresu odszkodowań.

*SO w Płocku, ugoda w sprawie o odszkodowanie a ocena jej ważności w kontekście zmiany przepisów o dochodzeniu odszkodowań z wypadków drogowych.

*Rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w Płocku w sprawie o odszkodowanie za stratę syna w wypadku drogowym. SO Płock wysokość odszkodowań z wypadków drogowych, Adwokat, Radca Prawny pomoc prawna w sprawach odszkodowań.

*Pomoc prawna w sprawie o odszkodowanie powypadkowe, Adwokat, Radca Prawny odszkodowania - Łódź, Płock, Sieradz, Piotrków Trybunalski, Kalisz, sprawy wypadkowe, smierć bliskiej osoby w wypadku drogowym.

czytaj dalej

SO w Tarnobrzegu - Wysokość odszkodowania za śmierć męża w wypadku drogowym, 121.000zł.

Zakres tematyczny:

*Analiza kwot odszkodowań z wypadków drogowych zasądzanych przez Sądy Apelacji Rzeszowskiej miasta: Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Przemyśl.

*Odszkodowanie 121 000zł za śmierć męża 68l, potrącenie pieszego bez przyczynienia.

*Pomoc Adwokata, Radcy Prawnego w sprawach dochodzenia odszkodowań z wypadków drogowych Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Przemyśl.

*Wysokość kwot zasądzanych przez SO w Tarnobrzegu dla żony po śmierci męża w wypadku drogowym.

*Adwokat odszkodowania Rzeszów, Adwokat odszkodowania Tarnobrzeg, Radca Prawny odszkodowania Rzeszów, Radca Prawny odszkodowania Rzeszów - jakie odszkodowanie można uzyskać przed SO w Tarnobrzegu.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie - 150.000zł zadośćuczynienia za śmierć córki w wypadku drogowym.

Zakres tematyczny:

*Analiza kwot odszkodowań z wypadków drogowych zasądzanych przez Sądy Apelacji Rzeszowskiej czyli SO z miast: Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Przemyśl.

*Odszkodowanie 150 000zł za śmierć córki, w wypadku drogowym z 2007 r., stara sprawa.

*Pomoc Adwokata, Radcy Prawnego w sprawach dochodzenia odszkodowań z wypadków drogowych Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Przemyśl.

*Wysokość kwot zasądzanych przez SO w Tarnobrzegu i SA w Rzeszowie dla matki po śmierci córki w wypadku drogowym.

*Adwokat odszkodowania Rzeszów, Adwokat odszkodowania Tarnobrzeg, Radca Prawny odszkodowania Rzeszów, Radca Prawny odszkodowania Rzeszów - jakie odszkodowanie można uzyskać.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie: 80 000 zł odszkodowania dla siostry za stratę brata w wypadku drogowym.

Zakres tematyczny:

*Odszkodowanie dla siostry za śmierć brata jednego z dwanaściorga rodzeństwa, wypadek komunikacyjny jako podstawa dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

*"korygowanie przez Sąd drugiej instancji zasądzonego zadośćuczynienia może być aktualne tylko wtedy, gdy przy uwzględnieniu wszystkich okoliczności sprawy, mających wpływ na jego wysokość, jest ono niewspółmiernie nieodpowiednie"

*Wymiar zadośćuczynienia pozostawiony jest uznaniu sędziowskiemu, ,,Sąd może przyznać odpowiednią kwotę tytułem zadośćuczynienia,,

*Analiza kwot odszkodowań z wypadków drogowych zasądzanych przez Sądy Apelacji Rzeszowskiej miasta: Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Przemyśl - darmowe porady prawne, bezpłatne konsultacje prawnicze odszkodowania.

*Odszkodowanie powypadkowe pomoc Adwokata, Radcy Prawnego specjalizującego się w sprawach dochodzenia odszkodowań z wypadków drogowych Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Przemyśl.

*Wysokość kwot zasądzanych przez SA w Rzeszowie - wyznacznik sla SO w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie, Przemyślu. Adwokat odszkodowania Rzeszów, Adwokat odszkodowania Tarnobrzeg, Radca Prawny odszkodowania Rzeszów, Radca Prawny odszkodowania Tarnobrzeg, odszkodowania Przemyśl, Krosno.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Warszawie: Naruszenie dóbr osobistych dziecka w skutek śmierci ojca w okresie prenatalnym.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowanie, Zadośćuczynienie, po śmierci ojca,

-Prawa dziecka poczętego, które urodziło się po śmierci ojca (Nasciturus),

-Naruszenie dóbr osobistych,

-Nawiązanie więzi rodzinnej.

czytaj dalej

200 000zł odszkodowania warszawa, wypadek drogowy Radca Prawny odszkodowania warszawa.

Odszkodowania powypadkowe Warszawa:

•Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 23 kwietnia 2018 r. VI ACa 1679/16 w sprawie o odszkodowanie.

•Sprawa o odszkodowanie po wypadku śmiertelnym bliskiej osoby, art. 446 KC - smierć ojca w wypadku komunikacyjnym.

•200 000 zł zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby w wypadku drogowym, ojca dla nastoletniego dziecka.

•Radca Prawny odszkodowania komunikacyjne Warszawa, analiza sprawy odszkodowawczej pod kątem okoliczności istotnych dla praktyki Kancelarii Radcy Prawnego w sprawach o odszkodowania za śmierć osoby bliskiej.

•Odszkodowania Warszawa, Płock, Siedlce, Radom, Ostrołęka. {Pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego w sprawach o odszkodowanie po wypadku.

•Darmowe porady prawne odszkodowania Warszawa, Radca Prawny Warszawa odszkodowania, Adwokat od odszkodowań Warszawa.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Warszawie: Zadośćuczynienie dla 2 letniego dziecka po śmierci rodziców.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowanie za śmierć rodziców dla 2 l dziecka, SO w Warszawie odszkodowanie powypadkowe, analiza wysokości kwot odszkodowań w podobnych stanach faktycznych.

-Odszkodowanie Warszawa pomoc Adwokata lub Radcy Prawnego w sprawach odszkodowawczych.

-Naruszenie dóbr osobistych w skutek naruszenia prawa do życia w rodzinie, SO i SA w Warszawie, wysokość odszkodowań.

-Poczucie krzywdy 2 letniego dziecka, krzywda odczuwana we wczesnym okresie życia jako podstawa przyznania odszkodowania.

-Wartość procesowa dowodu z przesłuchania stron w odniesieniu do opinii biegłego psychologa czy psychiatry.

-Adwokat odszkodowania Warszawa, Radca Prawny odszkodowania Warszawa, Adwokat odszkodowania Płock, Radca Prawny odszkodowania Płock, darmowe porady prawne odszkodowania, odszkodowania opinie.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Warszawa: Zakres czasowy krzywdy podlegającej ocenie sądu przy zasądzaniu zadośćuczynienia.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej.

-Odszkodowanie po śmierci dziecka.

-Odszkodowanie po śmierci syna wspomagającego matkę w codziennym utrzymaniu.

-Upływ czasu a ocena krzywdy.

-Kryteria oceny wysokości zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej wypracowane przez judykaturę.

-Podobne okoliczności faktyczne wymagają podobnych kwot zadośćuczynień.

-Koszt nagrobka dla osoby młodej.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Warszawa - Znaczenie kwot zasądzanych w innych sprawach.

Zakres tematyczny:

-Zadośćuczynienie w kwocie 60.000zł dla córki za śmierć w wypadku drogowym 81l ojca.

-Znaczenie kwot, które sądy zasądzają w innych sprawach a indywidualna ocena okoliczności krzywdy spowodowanej śmiercią osoby bliskiej.

-Sprawy o zadośćuczynienie charakteryzują się tym że są bardzo ocenne, a sędzia przy uznaniu kwoty właściwej ma duży zakres swobody.

-Świadczenie w innej sprawie dla brata w kwocie 30.000zł i zarzut rażącego zawyżenia u siostry.

-Świadomość śmiertelności człowieka a nagłość śmierci w wypadku komunikacyjnym.

-Strata domownika jako okoliczność z reguły zwiększająca krzywdę.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Warszawie: Odszkodowanie a dochody pochodzące z nielegalnych źródeł.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-zadośćuczynienie za naruszenie prawa do życia w rodzinie,

-odszkodowanie za śmierć ojca, męża,

-możliwość uznania przy ocenie znacznego pogorszenia sytuacji życiowej dochodów uzyskanych w szarej strefie,

-odszkodowanie i zadośćuczynienie dla dziecka urodzonego po śmierci ojca w wypadku drogowym,

-kryteria wymiaru właściwej kwoty renty,

-wartość dowodowa materiału z przesłuchania stron jak i świadków, bezpośrednie zainteresowanie wynikiem sprawy

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Łodzi - Najważniejszy cel zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej.

Zakres tematyczny:

*Odszkodowanie za śmierć dwóch osób bliskich w wypadku drogowym, strata matki i brata, odszkodowanie z polisy OC.

*Pozbawienie możliwości życia z osobą zmarłą w wypadku drogowym, jako główny powód krzywdy, rekompensowanej zadośćuczynieniem z art. 446 KC.

*120 000 zł zadośćuczynienia za śmierć matki i 70 000 zł zadośćuczynienia za śmierć brata.

*Jednoczesna strata dwóch bliskich osób jako czynnik pogłębiający krzywdę po stracie jednej osoby.

*Wpływ straty innych osób bliskich na ocenę krzywdy po śmierci osób bliskich w wypadku drogowym.

*Przeciętne wynagrodzenie, najniższe wynagrodzenie a wysokość zadośćuczynienia.

*Odszkodowania komunikacyjne, pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego w sprawie o odszkodowanie, Adwokat, Radca Prawny, odszkodowania Łódź, Piotrków Trybunalski, Sieradz, Kalisz, Płock, darmowe porady prawne w sprawach odszkodowań.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Łodzi: Najbliższy członek rodziny w sprawie o odszkodowanie powypadkowe.

Zakres tematyczny:

-Odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej w wypadku drogowym, Sprawa dziecka o odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci ojca.

-Wykładnia Sądu Apelacyjnego w Łodzi pojęcia najbliższego członka rodziny w sprawie o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym - istotna w sprawach odszkodowawczych przed SO w Łodzi, Sieradzu, Płocku, Kaliszu, Piotrkowie Trybunalskim.

-Rażące przeszacowanie roszczenia a obowiązek ponoszenia kosztów postępowania w sprawie o odszkodowanie wypadkowe po śmierci osoby bliskiej,

-Śmierć rodziców w wypadku komunikacyjnym, kwestia sprawstwa jednego z rodziców a wysokość zadośćuczynienia,

-Zadośćuczynienie za śmierć siostry oraz szwagierki SO Łódź, Piotrków Trybunalski, Sieradz, Kalisz.

-Pominięcie wniosku o dowód z opinii biegłego psychiatry, z uwagi na dostateczne wyjaśnienie spornych okoliczności, opinia biegłego sądowego a opinia prywatna

-Zadośćuczynienie dla dziecka 150 000 zł, dla siostry - 50 000 zł, dla szwagra 20 000 zł, za śmierć matki, siostry, szwagierki.

-Pomoc prawna Adwokata od odszkodowań z wypadków drogowych, Radcy Prawnego specjalizującego się w odszkodowaniach komunikacyjnych, sprawy o odszkodowanie art. 446 KC i art. 448 KC - Sądy Okręgowe Łódź, Płock, Sieradz, Kalisz, Piotrków Trybunalski, odszkodowania powypadkowe z OC sprawcy.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny Łódź: Rozmiar krzywdy i ekonomicznie odczuwalna wartość zadośćuczynienia.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Zadośćuczynienie po śmierci męża i córki w wypadku samochodowym, możliwość porównania kwot zasądzanych w podobnych sprawach o odszkodowanie za stratę bliskiej osoby.

-Sąd Apelacyjny w Łodzi uznał, że właściwe będą kwoty po 250.000zł zadośćuczynienia za śmierć męża i córki zamiast wcześniej przyznanych przez Sąd Okręgowy w Łodzi 175.000zł.

-Właściwa wysokość zadośćuczynienia za stratę całej najbliższej rodziny w jednym tragicznym zdarzeniu drogowym.

-Darmowe porady prawne z zakresu odszkodowań, bezpłatne konsultacje Adwokata Radcy Prawnego, pomoc prawna w sprawach odszkodowawczych z wypadków śmiertelnych na terenie Apelacji Łódzkiej, czyli przed Sądami Okręgowymi w Łodzi, Płocku, Sieradzu, Kaliszu, Piotrkowie Trybunalskim.

-Adwokat Łódź odszkodowania, Radca Prawny Łódź odszkodowania, Adwokat odszkodowania Płock, Radca Prawny odszkodowania Płock, Adwokat odszkodowania Piotrków Trybunalski, Radca Prawny odszkodowania Piotrków Trybunalski, Adwokat, Radca Prawny od odszkodowań Sieradz, Kalisz.

czytaj dalej

Sąd Apelacyjny w Katowicach: Ugody zawarte przed wejściem w życie zadośćuczynienia za krzywdę.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Funkcjonowanie zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w wyniku śmierci bliskiej osoby w orzecznictwie Sądów.

*Ugoda ze zrzeczeniem się roszczeń wobec ubezpieczyciela w zakresie odszkodowania i renty.

*Brak świadomości co do istnienia zadośćuczynienia, w konsekwencji nieskuteczność zrzeczenia się konkretnego roszczenia, którego poszkodowany nie przewidywał w zgłoszeniu szkody ani nie obejmował świadomością.

*Adwokat odszkodowania Katowice, Radca Prawny odszkodowania Katowice, odszkodowania Katowice, profesjonalna reprezentacja poszkodowanych w sprawie o odszkodowanie, zadośćuczynienie, rentę, zwrot kosztów pogrzebu w wyniku śmierci osoby bliskiej.

*Pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego w sprawach o odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby, dochodzenie odszkodowań powypadkowych z polisy OC, Katowice, Gliwice, Częstochowa, Bielsko Biała.

czytaj dalej

Apelacja Lubelska - Orzecznictwo.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Radca Prawny odszkodowania, Adwokat odszkodowania.

-Odszkodowanie, Zadośćuczynienie, za śmierć osoby bliskiej,

-Naruszenie dóbr osobistych,

-Weryfikacja roszczeń możliwych do skutecznej realizacji.

-Porównanie stanów faktycznych i orzeczeń wydanych na ich podstawie.


czytaj dalej

Naprawienie szkody art. 46 KK:

ZAKRES TEMATYCZNY:

· Podstawa prawna środka i jego formy.

· Przesłanki orzeczenia.

· Obligatoryjność środka.

· Termin złożenia wniosku.

· Wymogi wniosku.

· Podmioty uprawnione.

czytaj dalej

Skazanie bez przeprowadzania rozprawy:

ZAKRES TEMATYCZNY:

· Cel instytucji.

· Forma złożenia wniosku.

· Rodzaje wniosku.

· Przesłanki.

· Kwestie proceduralne.

czytaj dalej

Oskarżyciel posiłkowy w sprawie wypadku drogowego:

Zakres tematyczny:

*Oskarżyciel posiłkowy - pomoc Radcy Prawnego w sprawie wypadku drogowego.

*Pokrzywdzony.

*Termin złożenia oświadczenia.

*Wymogi i formy oświadczenia.

*Uprawnienia oskarżyciela posiłkowego jako strony postępowania.

czytaj dalej

Kryteria wymiaru zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby. Wysokość świadczeń.

Zakres tematyczny:

 • Wstęp.
 • Czynniki wpływające na wysokość zadośćuczynienia.
 • Zakres przyznawanych świadczeń.
czytaj dalej

Roszczenie regresowe

Zakres tematyczny:

 • Definicja.
 • Podstawy regresowe.
 • Podstawy regresowe a wypłata odszkodowania.
 • Przejście zobowiązania na bliskich.
 • Przedawnienie roszczenia regresowego.
czytaj dalej

Od ogłoszenia wyroku do realizacji

Zakres tematyczny:

*Ogłoszenie wyroku.

*Uzasadnienie wyroku.

*Apelacja, Termin wniesienia apelacji.

*Zakres zaskarżenia, Prawomocność wyroku.

czytaj dalej

Relacja Art. 446 §4 KC z Art. 448 KC.

Zakres tematyczny:

 • Radca Prawny pomoc w uzyskaniu odszkodowania.
 • Odszkodowania darmowe porady prawne.
 • Odszkodowania Adwokat Lublin.
 • Zadośćuczynienie w związku ze śmiercią bliskiej osoby.
 • Zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych.
 • Różnice konstrukcyjne.
czytaj dalej

Kto może dochodzić zadośćuczynienia w związku ze śmiercią osoby bliskiej

Zakres tematyczny:

 • Odszkodowania powypadkowe pomoc Radcy Prawnego.
 • Jakiej wysokości odszkodowanie mogę uzyskać.
 • Odszkodowania dochodzenie roszczeń.
 • Krąg osób uprawnionych do zadośćuczynienia po śmierci osoby bliskiej.
 • Najbliższy członek rodziny, układ stosunków faktycznych.
 • Zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej.
czytaj dalej

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE.

Zakres tematyczny:

*Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym, pomoc prawna Adwokata lub Radcy Prawnego od odszkodowań.

*Darmowe porady prawne w sprawach odszkodowań z wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnych, autorstwa Radcy Prawnego od odszkodowań

*Teza wyroku w sprawie o odszkodowanie.

*Zagadnienie prawne z prawa odszkodowań.

*Sprawy wypadkowe będące podstawą dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

*Pytania prawne, opinie.

*Orzeczenia.

czytaj dalej

Sąd Okręgowy w Zamościu: Tysiąc złotych za śmierć dziadka to zdecydowanie za niskie zadośćuczynienie.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowania Zamość - śmierć osoby bliskiej.

-Właściwa wysokość odszkodowania za śmierć dziadka w wypadku drogowym.

-Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym.

-Zadośćuczynienie nie może być symboliczne, musi przedstawiać odczuwalną wartość.

-Korzystanie z pomocy specjalistycznej a ocena krzywdy.

czytaj dalej

Odszkodowania Lublin - Pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego na obszarze Apelacji Lubelskiej.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Odszkodowania Lublin - pomoc prawna Adwokata lub Radcy Prawnego w sprawie o odszkodowanie w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Lublinie.

*Odszkodowania Zamość - pomoc prawna Adwokata lub Radcy Prawnego w sprawie o odszkodowanie w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Zamościu.

*Odszkodowania Radom - pomoc prawna Adwokata lub Radcy Prawnego w sprawie o odszkodowanie w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Radomiu.

*Odszkodowania Siedlce - pomoc prawna Adwokata lub Radcy Prawnego w sprawie o odszkodowanie w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Zamościu.

czytaj dalej

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.


Szybki kontakt

Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
Adres: Biurowiec Q22, Al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa

Darmowa porada prawna