Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

darmowa porada prawna

Baza wiedzy

Odszkodowanie za złamanie nogi w wyniku wypadku drogowego.

ZAKRES TEMATYCZNY:

•Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, urazy ciała, wypadek drogowy.

•Czynniki wpływające na wysokość odszkodowania za złamaną nogę w wyniku wypadku drogowego.

•Rodzaje świadczeń odszkodowawczych jakie można uzyskać przy złamaniu nogi w wypadku drogowym - zwrot kosztów, renta, odszkodowanie, zadośćuczynienie.

•Przykładowe odszkodowania uzyskane przy złamaniu nogi w wypadku drogowym z pomocą Radcy Prawnego, Adwokata naszej Kancelarii.

•Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowanie za urazy ciała, śmierć bliskiej osoby.


1. Odszkodowanie za złamaną nogę w wypadku drogowym.

Często skutkiem wypadku drogowego jest złamanie kończyn dolnych. Urazy kończyn dolnych są żródłem cierpień, bólu, uniemożliwiają nam wykonywane wielu codziennych czynności, nie mówiąc już o obowiązkach zawodowych.

Złamana w wyniku wypadku drogowego noga bardzo często wiąże się nie tylko z koniecznością założenia gipsu, lecz także z poddaniem się zabiegowi chirurgicznemu oraz wielotygodniowym okresem rekonwalescencji.

Upadki z dużej wysokości, wypadki komunikacyjne czy nawet zdarzenia losowe we własnym domu mogą spowodować długotrwały uszczerbek na zdrowiu.

W naszym artykule skupimy się jednak na złamaniach nogi będących wynikiem wypadków komunikacyjnych.

Jeżeli zostałeś potrącony, byłeś pasażerem pojazdu, który uczestniczył w wypadku drogowym, byłeś kierowcą, w którego pojazd wjechał inny kierujący, zostałeś uderzony przez pojazd mechaniczny jadąc rowerem, skuterem, hulajnogą itp., możesz uzyskać świadczenia odszkodowawcze z OC sprawcy wypadku.

Jaka będzie wysokość tego odszkodowania zależy od wielu czynników.


2. Czynniki wpływające na wysokość odszkodowania za złamaną nogę w wyniku wypadku drogowego.

Poniżej wskazujemy przykładowe czynniki, od których zależy wysokość odszkodowania, zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, jakie można uzyskać od ubezpieczyciela w ramach odszkodowania z OC sprawcy wypadku drogowego.

-umiejscowienie złamania,

-rodzaj złamania,

-wiek poszkodowanego,

-brak przyczynienia się do szkody, stopień przyczynienia,

-problemy z mobilnością po wypadku,

-wpływ sprawności kończyn dolnych na zdolność do pracy, sposób zarobkowania (przykładowo piłkarz, biegacz, trener personalny - sprawność kończyn dolnych ma u nich większe znaczenie niż u poszkodowanego pracującego za biurkiem w domu)

-uzależnienie od pomocy innych osób,

-czas leczenia, trwałość skutków wypadku,

-koszty leczenia,

-ilość niezbędnych operacji, zabiegów, czasu i sesji rehabilitacji,

-stopień uszczerbku na zdrowiu,

-koszty leczenia,

-wpływ urazów na stan psychiczny, ogrniczenia w życiu codziennym,

-utracone dochody w wyniku wypadku.


3. Rodzaje świadczeń odszkodowawczych jakie można uzyskać przy złamaniu nogi w wypadku drogowym.

-zwrot kosztów leczenia,

-zwrot kosztów dojazdu do placówek medycznych,

-zwrot za zwiększone potrzeby żywieniowe.

-zwrot za uszkodzone w wypadku przedmioty,

-renta za zwiększone potrzeby,

-renta za utratę zdolności zarobkowej

-odszkodowanie za utracone dochody,

-zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.


Art. 444. [Szkoda na osobie]

§ 1.

W razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty.

Na żądanie poszkodowanego zobowiązany do naprawienia szkody powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu.

§ 2.

Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty.

§ 3.

Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa.


Art. 445. [Zadośćuczynienie]

§ 1.

W wypadkach przewidzianych w artykule poprzedzającym sąd może przyznać poszkodowanemu odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.

§ 2.

Przepis powyższy stosuje się również w wypadku pozbawienia wolności oraz w wypadku skłonienia za pomocą podstępu, gwałtu lub nadużycia stosunku zależności do poddania się czynowi nierządnemu.

§ 3.

Roszczenie o zadośćuczynienie przechodzi na spadkobierców tylko wtedy, gdy zostało uznane na piśmie albo gdy powództwo zostało wytoczone za życia poszkodowanego.


4. Przykładowe odszkodowania uzyskane przy złamaniu nogi w wypadku drogowym z pomocą Radcy Prawnego, Adwokata naszej Kancelarii.

Pomoc Radcy Prawnego lub Adwokata w sprawie o odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy wypadku drogowego jest niezbędna by uzyskać wysokie świadczenia odszkodowawcze.

Nasza Kancelaria od 13 lat pomaga osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, prowadzimy zarówno sprawy ,,mniejsze,, jak złamanie ręki lub nogu, zerwanie wiązadeł, ,,smagnięcie biczem - whiplash,, ale przede wszystkim duże sprawy, z roszczeniami na wiele ponad 500 000zł - porażenia czterokończynowe, liczne złamania, sprawy śmiertelne, gdzie o odszkodowania występuje od kilku do kilkunastu członków najbliższej rodziny.

W okresie naszej działalności aż 24 sprawy zakończyły się uzyskaniem odszkodowania na kwotę ponad miliona złotych z jednego wypadku drogowego. Co potwierdza bardzo wysoką skuteczność, ogromną wiedzę i doświadczenie, czyli to co jest niezbędne by uzyskać bardzo wysokie odszkodowanie po wypadku drogowym.

Co ważne, w każdej sprawie poszkodowani są reprezentowani przez profesjonalnych pełnomocników - Adwokat, Radca Prawny - co powoduje zrównanie szans z Firmą Ubezpieczeniową, które stale korzystają z wyspecjalizowanych Kancelarii Adwokackich i Radcowskich.

Przykładowe sprawy naszej Kancelarii - złamanie nogi:

160 000zł zadośćuczynienia uzyskała około 30l mieszkanka okolic Zamościa z skomplikowane złamanie nogi w wypadku drogowym na motorze (była pasażerką). SO w Zamościu. Wypadek drogowy z 2019r.

150 000zł zadośćuczynienia uzyskała około 15l mieszkanka okolic Płońska z skomplikowane złamanie nogi w wypadku drogowym. SO w Płocku. Wypadek drogowy z 2020r.

•100 000zł zadośćuczynienia uzyskała około 12l mieszkanka okolic Tarnobrzega za złamanie nogi w wypadku drogowym. Wypadek z 2021r. SO w Siedlcach.

•80 000zł zadośćuczynienia uzyskała około 20l mieszkanka okolic Lublina za złamanie nogi w wyniku potrącenia na przejściu dla pieszych, wypadek drogowy z 2016r. S0 w Lublinie.

•80 000zł zadośćuczynienia uzyskała około 20l mieszkanka okolic Lublina za złamanie nogi w wyniku potrącenia na przejściu dla pieszych, wypadek drogowy z 2016r. S0 w Lublinie.

•25 000zł zadośćuczynienia uzyskała około 35l mieszkanka okolic Lublina za naderwanie ścięgien w kolanie w wyniku wypadku samochodowego. Wypadek drogowy z 2015r. SR w Lublinie.


5. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowanie za urazy ciała, śmierć bliskiej osoby.

Jeżeli doznałeś urazów ciała w wypadku drogowym, a nie wiesz o co może się starać, jakie świadczenia odszkodowawcze uzyskać, jaki jest stopień twojego uszczerbku na zdrowiu, przed jaki Sąd wystąpić z roszczeniami odszkodowawczymi???

Możesz skorzystać z darmowych porad prawnych naszej Kancelarii - świadczonych przez Radcę Prawnego lub Adwokata.

Darmowe porady prawne dotyczą tylko spraw o odszkodowanie - mogą z nich korzystać tylko poszkodowani w wypadkach drogowych (wyjątkowo poszkodowani w innych wypadkach np. rolniczych, przy pracy.

Adwokat odszkodowania powypadkowe, Radca Prawny odszkodowania po wypadku drogowym.

Odszkodowania uszczerbkowe, bezpłatne porady prawne, Lublin, Zamość, Radom, Siedlce, Warszawa, Płock, Białystok, Łomża.

Jeżeli nie znalazłeś w tym artykule satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.


Szybki kontakt

Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
Adres: Biurowiec Q22, Al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa

Darmowa porada prawna