Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

darmowa porada prawna

Baza wiedzy

Dobry Radca Prawny odszkodowania - na co zwracać uwagę wybierając pełnomocnika do sprawy o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej w wypadku drogowym.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Jak znaleźć dobrego radcę prawnego od odszkodowań i uzyskać wysokie odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym.

*Jak znaleźć dobrego adwokata od odszkodowań i uzyskać maksymalnie wysokie odszkodowanie.

*Jak znaleźć dobrego adwokata od odszkodowań za niższe wynagrodzenie prowizyjne od tego pobieranego przez firmy odszkodowawcze.

*Radca Prawny od odszkodowań czy Firma Odszkodowawcza, czyja pomoc jest korzystniejsza w drodze po wysokie odszkodowanie.

*Bezpłatne porady prawne odszkodowanie - dotyczące świadomego wyboru pełnomocnika do sprawy o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej.

*Błędy popełniane przy podpisywaniu umów o dochodzenie roszczeń odszkodowawczych.

*Odszkodowania opinie - polecenie jako jeden z najlepszych sposobów szukania radcy prawnego do sprawy o odszkodowanie.

Radca Prawny Odszkodowania:

Wielu poszkodowanych, którzy w wypadku stracili bliskich zastanawia się jak znaleźć dobrego Radcę Prawnego, Adwokata do sprawy o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej.

Wybór pełnomocnika do sprawy o odszkodowanie jest bardzo trudny a jego skutki mogą mieć bardzo niekorzystne konsekwencje.


Firma Odszkodowawcza:

Poszkodowani bardzo często wybierają pełnomocników (Firmy Odszkodowawcze) kilka dni po wypadku, będąc w stanie traumy i rozbicia psychicznego, co jest ogromnym błędem bowiem taka decyzja na pewno nie będzie podjęta na ,,chłodno,, nie będzie poprzedzona głębszym zastanowieniem się, rozsądnym porównaniem ofert.


Radca Prawny specjalizujący się w sprawach o odszkodowanie z wypadków drogowych:

Bardzo często Ci ludzie nie wiedzą, że mogą skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych w odszkodowaniach za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym radcy prawnego czy adwokata, którzy są skuteczni w uzyskiwaniu odszkodowań a biorą o wiele mniejsze wynagrodzenie prowizyjne - prowizja od odszkodowania.


Dobry adwokat od odszkodowań, dobry radca prawny od odszkodowań:

Na co więc patrzeć, czym się kierować by znaleźć dobrego Radcę Prawnego, Adwokata do sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej???

Warto wziąć pod uwagę następujące wskazówki:


Specjalizacja odszkodowania:

 • Warto wybrać pełnomocnika (Radcę Prawnego, Adwokata) który, stale specjalizuje się w sprawach odszkodowań, ze szczególnym uwzględnieniem odszkodowania i zadośćuczynienia po śmierci osoby bliskiej.
 • Zlecając sprawę bezpośrednio Adwokatowi, Radcy Prawnemu to ty wybierasz pełnomocnika który ma Cię reprezentować, nie robi tego za Ciebie Firma Odszkodowawcza.


Radca Prawny odszkodowania opinie dotychczasowych klientów:

 • Warto poszukać w internecie Radcy Prawnego lub Adwokata, sprawdzić jakie kwoty uzyskiwał, jakie ma opinie od dotychczasowych klientów, jakie ma doświadczenie w sprawach o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej - najprościej wpisując w wyszukiwarkę hasła dobry lub skuteczny radca prawny odszkodowania opinie.
 • Ważne żeby Radca Prawny od początku osobiście prowadził sprawę o odszkodowanie, znał dokładnie okoliczności faktyczne, był w stałym kontakcie z poszkodowanymi.
 • Adwokat, Radca Prawny od odszkodowań by wykonywać zawód musi być osobą niekaraną.
 • Zawody Adwokata, Radcy Prawnego to zawody zaufania publicznego, co oznacza że, osoby je wykonujące są związane Kodeksem Etyki, co stanowi kolejną gwarancję dla poszkodowanych należytego świadczenia usług.
 • Adwokat i Radca Prawny podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej wobec samorządu do którego należą, np. za nieprawidłowe rozliczenia z klientem, taki delikt może się skończyć pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu, co w kontekście niemal 10 lat nauki by uzyskać uprawnienia jest bardzo dotkliwe.
 • Zasady Etyki wymagają od Radcy Prawnego by przedstawił klientowi realne do uzyskania świadczenia odszkodowawcze (renta, odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej). Nie będziesz słyszał od niego obietnic kwot nierealnych tylko po to byś skorzystał akurat z jego pomocy.
 • Około pół roku temu na spotkaniu klientka zdziwiła się gdy powiedziałem jej, że najrozsądniej będzie wystąpić dla niej o zadośćuczynienie 80.000-100.000zł, powiedziała że Pan z Firmy X mówił jej o kwocie co najmniej 500.000zł... (mowa o roszczeniu o zadośćuczynienie matki za śmierć 22l syna, jednego z piątki dzieci), gdyby Firma wystąpiła z takim roszczeniem klientka na 99% przegrała by sprawę w co najmniej 80% i zostałaby obciążona kosztami procesowymi.


Radca Prawny od odszkodowań czy Firma Odszkodowawcza:

 • Zdecydowanie lepiej zlecić sprawę Radcy Prawnemu od odszkodowań czyli takiemu, który stale zajmuje się sprawami o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej w wypadku drogowym niż firmie pośredniczącej między klientem a Adwokatem, Radcą Prawnym lub co gorsze wcale nie wnoszącej spraw do Sądu.


Radca Prawny odszkodowania wynagrodzenie:

 • Radca Prawny prowadzący sprawę o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej bezpośrednio może zaoferować klientowi znacznie bardziej korzystne wynagrodzenie umowne, ponieważ nie opłaca pośredników, informatorów, całej struktury sprzedażowej, będzie bardziej zaangażowany w sprawę bo pracuje na własne wynagrodzenie a nie na jego mniejszą część bo w przypadku pośredników Radca Prawny dostaje około 1/4, 1/5 wynagrodzenia Firmy, przy takim wynagrodzeniu nie ma co liczyć na duże zaangażowanie i indywidualne podejście.


Umowa o dochodzenie odszkodowania:

 • Podpisanie umowy o dochodzenie odszkodowania bezpośrednio (bez udziału pośrednika) z Radcą Prawnym prowadzi do nawiązania stosunku prawnego klienta z Radcą Prawnym, dzięki czemu Radca Prawny zajmujący się sprawą o odszkodowanie odpowiada osobiście wobec klienta za wykonanie umowy z należytą starannością. Nawiązując umowę z firmą odszkodowawczą, to firma wybiera klientowi adwokata, adwokat ma umowę z firmą nie z poszkodowanym, odpowiada wobec firmy.


Radca Prawny odszkodowania powypadkowe:

 • Przekonanie klientów że przedstawiciel firmy, doradca do spraw odszkodowań, agent to to samo co Radca Prawny, Adwokat zajmujący się odszkodowaniami.


Firma odszkodowawcza to nie adwokat:

 • Przedstawiciel firmy, doradca do spraw odszkodowań, agent to handlowiec, ma tylko dobrze zareklamować usługę i doprowadzić do podpisania umowy, klient opiera się przy wyborze pełnomocnika na jego wiedzy co jest wysoce ryzykowne bo osoba ta nie jest prawnikiem i nie ma wiedzy i doświadczenia by dobrze ocenić okoliczności sprawy.
 • Przedstawiciel firmy, doradca do spraw odszkodowań, agent nie ma praktycznie żadnego wpływu na wynik sprawy, na uzyskane odszkodowanie.


Adwokat od odszkodowań = wiedza i doświadczenie, bezpieczeństwo:

 • Adwokat i Radca Prawny mają za sobą około 10 letni proces edukacji (studia, aplikacja), przedstawiciele firm, agenci, doradcy są po kilku godzinach szkolenia najczęściej dotyczącego technik sprzedaży i wpływu na klienta - nie mają wykształcenia prawniczego, nie są Prawnikami.
 • Radca Prawny zajmujący się odszkodowaniami ma wymóg zachowania tajemnicy Radcy Prawnego, dzięki czemu klient ma gwarancję że wszystkie intymne okoliczności sprawy o odszkodowanie powypadkowe zostaną zachowane w tajemnicy.


Odszkodowania prowizja:

 • Warto znaleźć złoty środek pomiędzy atrakcyjną ceną a jakością.
 • Czasami lepiej zapłacić kilka procent więcej prowizji a w zamian otrzymać możliwość skorzystania z ogromnej wiedzy i doświadczenia danego Radcy Prawnego, duże zaangażowanie w sprawę co w efekcie przełoży się w wyższe odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej.
 • Przykładowo 15% przy uzyskanych 100.000zł to dla klienta 85.000zł.
 • Przykładowo 8% przy uzyskanych 50.000zł to dla klienta 46.000zł.
 • Różnica jest ogromna, kwota uzyskana o połowę mniejsza i w konsekwencji klient o wiele więcej stracił na niższej cenie niż uzyskał a niestety z moich obserwacji rynku z ostatnich 8 lat wynika że bardzo często klienci patrzą na niską prowizję jako główny atut oferty danej Kancelarii, Firmy, Pełnomocnika co z upływem czasu jest najczęściej ogromnym błędem.
 • Pamiętajmy że nikt za niskie wynagrodzenie nie przyłoży się z dużym zaangażowaniem do naszej sprawy o odszkodowanie, za jakość trzeba płacić ale 12-20% brutto jest jak najbardziej w normie.
 • Nie bądźmy też jednak naiwni i nie bierzmy na poważnie przestróg przedstawicieli firm odszkodowawczych, że wynagrodzenie musi być wysokie 25-45% brutto bo nad sprawą o odszkodowanie powypadkowe będzie pracował cały sztab Adwokatów i Radców Prawnych wynajętych przez firmę, bo sprawa jest trudna, bo jest to konieczne bo np. PZU ma armie Prawników i nic Państwo inaczej nie uzyskacie, bo są najwięksi i najlepsi na świecie.
 • To nic innego jak sztuczki by uzyskać bardzo duże wynagrodzenie w łatwy sposób, pamiętajmy w strukturach sprzedażowych firm MLM (marketing wielopoziomowy) określony, znaczny procent z wynagrodzenia pobieranego od poszkodowanego jest przeznaczony dla agenta, sprzedającego usługę firmy.
 • Agenci Firm celowo tak straszą by uzasadnić wysokie wynagrodzenie prowizyjne ze sprawy o odszkodowanie, z którego mają obiecaną znaczną część.
 • Jeden dobry Radca Prawny od odszkodowań spokojnie poradzi sobie samodzielnie z Państwa sprawą i wynagrodzenie w granicach 12-20% brutto spokojnie będzie dla niego zadowalające.
 • Najczęściej firmy odszkodowawcze wynajmują na sprawy o odszkodowanie aplikantów z okolic Państwa miejsca zamieszkania, a z obietnic przy podpisaniu umowy zostaje nie wiele.
 • Praktycznie nie zdarzają się sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej z którymi nie poradziłby sobie doświadczony, dobry Adwokat, Radca Prawny od odszkodowań, który ma za sobą doświadczenie kiliku - kilkunastu spraw.


Najczęstsze błędy przy wyborze pełnomocnika do sprawy o odszkodowanie:

Radca Prawny od odszkodowań to nie Kancelaria Odszkodowawcza:

 • Przekonanie klientów że przedstawiciel firmy, doradca do spraw odszkodowań, agent to to samo co Radca Prawny, Adwokat zajmujący się odszkodowaniami.

Radca Prawny Odszkodowania gwarancja wiedzy:

 • Adwokat i Radca Prawny którzy specjalizują się w sprawach o odszkodowanie mają za sobą około 10 letni proces edukacji (studia, aplikacja), przedstawiciele firm, agenci, doradcy są po kilku godzinach szkolenia najczęściej dotyczącego technik sprzedaży i wpływu na klienta - nie mają wykształcenia prawniczego, nie są Prawnikami.

Umowa o dochodzenie odszkodowania:

 • Nie czytanie umowy o dochodzenie odszkodowań którą się podpisuje, podpisywanie jej ,,na lekach,, uspokajających, nasennych, psychotropowych, ,,by mieć już spokój by nie przyjeżdżali,,.
 • Nie sprawdzanie dowodu, legitymacji, danych osoby która do nas przyjeżdża i namawia na podpisanie umowy.

Wynagrodzenie prowizyjne za sprawę o odszkodowanie:

 • Brak rozumienia kwoty wynagrodzenia netto i kwoty wynagrodzenia brutto, w efekcie czego wynagrodzenie umowne jest o 23% wyższe niż oczekiwał klient.

Sprawa o odszkodowanie pełnomocnictwo:

 • Udzielanie bardzo szerokich pełnomocnictw np. do zawierania ugody, określania roszczeń w zgłoszeniu szkody, pozwie bez konsultacji z klientem.
 • Bardzo duża naiwność klientów, np. umawianie się z agentem po rozmowie telefonicznej, w której zapewnia on, że dzwoni z Prokuratury i ma dokumenty do podpisania (podsuwa klientom umowy o dochodzenie odszkodowania), że ma do przekazania ważne informacje o wypadku drogowym.


  Jakie odszkodowanie mogę uzyskać:

  • Naiwność klientów co do możliwych do uzyskania kwot odszkodowań - kwoty można porównać na stronach Sądów Apelacyjnych, wpisując przykładowo ,,Sąd Apelacyjny Lublin orzeczenia,, i następnie wpisując w wyszukiwarkę ,,zadośćuczynienie po śmierci ojca,,.


  Umowa o odszkodowanie z wypadku:

  • Podpisywanie umowy o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej w pierwszym miesiącu, a często w pierwszych dniach po wypadku osoby bliskiej. Są przypadki (skomplikowana, nie jasna sprawa karna) gdzie szybkie podpisanie jest jak najbardziej zasadne, ale można ograniczyć się najpierw do pełnomocnictwa do sprawy karnej, a z umową poczekać.
  • Uleganie presji agentów Firm Odszkodowawczych, że trzeba szybko podpisać umowę bo pieniądze przepadną (na wystąpienie z roszczeniami jest 20 lat).


  Odszkodowania bezpłatna pomoc prawna:

  Jeżeli trafiłeś na naszą stronę, bo szukasz pomocy prawnej radcy prawnego do sprawy o odszkodowanie, skorzystaj z bezpłatnej porady prawnej w sprawie o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej, porady prawne są udzielane przez radcę prawnego specjalizującego się w sprawach odszkodowawczych.


  Odszkodowania lublin opinie:

  Jeżeli chcesz znaleźć dobrego adwokata od odszkodowań, dobrego radcę prawnego w sprawach o odszkodowanie, szukaj rozważnie, uważaj na zagrywki firm odszkodowawczych.

  W sprawach o odszkodowania powypadkowe reprezentujemy poszkodowanych od 12 lat, w Sądach takich miast jak warszawa, lublin, zamość, radom, łódź, płock, białystok, łomża, olsztyn, rzeszów, kielce, i inne.

  Dobre opinie klientów są dla nas bardzo ważne, zapewniają nam kolejne sprawy o odszkodowanie, dlatego zawsze maksymalnie angażujemy się w sprawę o odszkodowanie klienta który właśnie nam zaufał, bo kiedyś on poleci naszą kancelarię kolejnym osobom - około 80% spraw to sprawy z polecenia.

  Mecenas Sławomir Morlewski

  Radca Prawny zajmujący się sprawami o odszkodowanie z wypadków drogowych.

  Jeżeli nie znalazłeś w tym artykule satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.

  BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

  W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

  PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

  Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.


  Szybki kontakt

  Telefon: 518 841 148
  Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
  Adres: Biurowiec Q22, Al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa

  Darmowa porada prawna