Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

darmowa porada prawna

Baza wiedzy

Odszkodowanie za złamanie nosa w wyniku wypadku.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Odszkodowanie za złamanie nosa w wyniku wypadku drogowego, wypadku przy pracy, wypadku w gospodarstwie rolnym.

-Odszkodowanie z OC sprawcy za obrażenia ciała.

-Odszkodowanie po wypadku z pomocą Adwokata, Radcy Prawnego, sprawy przeciwko Towarzystwom Ubezpieczeń.

-Bezpłatne porady prawne w sprawach odszkodowawczych, Adwokat, Radca Prawny.


Odpowiedzialność cywilna za uszkodzenie nosa:

Urazy twarzy mogą być efektem zdarzenia przy pracy, wypadku w gospodarstwie rolnym, wypadku drogowego, kolizji drogowej, pobicia lub niefortunnego incydentu.

W wielu sytuacjach po uszkodzeniu kości osoby pokrzywdzone mają prawo ubiegać się o odszkodowanie za złamany nos. Rekompensatę można uzyskać nie tylko od odpowiedzialnego za uszczerbek na zdrowiu. Straty pokrywają również polisy OC oraz ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków — na przykład szkolne czy pracownicze.Złamanie nosa jako podstawa do uzyskania odszkodowania

Złamanie nosa w postępowaniu sądowym jest rozpatrywane jako trwały uszczerbek na zdrowiu. Wynika to z przepisów rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej (Dz.U. z 2002 r., Nr 234, poz. 1934 z późn. zm.). Zgodnie z ich treścią ten typ urazu należy kwalifikować procentowo jako uszczerbek na zdrowiu od 2% do 30%. Podstawą prawną do uzyskania rekompensaty może być zarówno art. 415 kodeksu cywilnego, jak i postanowienia szczegółowe zawarte w umowie ubezpieczenia szkolnego czy NNW.

W sporze sądowym o odszkodowanie bardzo ważna jest pomoc Adwokata czy Radcy Prawnego, którzy pomogą ustalić odpowiednie roszczenia, podnieść ważne okoliczności, których często poszkodowani jako osoby bez doświadczenia nie dostrzegają po wypadku.

W sprawie klienta ze Śląska za złamanie nosa w wyniku wypadku kolizji drogowej uzyskaliśmy 23.000zł odszkodowania z OC sprawcy zdarzenia. Ubezpieczyciel bez sprawy sądowej wypłacił tylko 1.500zł odszkodowania.


Wysokość odszkodowania, możliwe świadczenia:

Wysokość odszkodowania i kwalifikacja procesowa zależą od stopnia uszkodzenia kości, a także od wpływu obrażeń na utratę powonienia lub powstanie zaburzeń oddychania.

Kwoty wyznaczane są w taki sposób, aby odpowiadały rzeczywistym stratom finansowym, jakie poniósł poszkodowany. Mogą one obejmować nie tylko wydatki bezpośrednio związane z leczeniem, którego wymaga złamanie kości nosa.

Odszkodowanie powinno pokryć także koszty spowodowane utratą możliwości wykonywania pracy zarobkowej oraz dodatkowe koszty, na przykład dojazdu do lekarza lub na rehabilitację.Radca Prawny Sławomir Morlewski – pomoc w uzyskaniu odszkodowania za złamany nos:

Nasza kancelaria od kilkunastu lat niesie pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także w wyniku innych nieszczęśliwych zdarzeń, takich jak wypadek przy pracy, wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym, upadków na chodniku.

Naszą misją jest wspieranie poszkodowanych w sprawach sądowych ze znacznie silniejszymi (zarówno finansowo jak i merytorycznie) Ubezpieczycielami tak, aby uzyskali rekompensatę adekwatną to poniesionego uszczerbku na zdrowiu.

Udzielamy konsultacji, darmowych porad prawnych, reprezentujemy klientów w postępowaniach, których przedmiotem jest złamany nos – pomagamy uzyskać godne odszkodowanie.

W każdej sprawie o odszkodowanie zapewniamy klientom pomoc Radców Prawnych i Adwokatów, posiadających bardzo duże doświadczenie w sprawach z ubezpieczycielami o odszkodowanie z polis OC.

Zapraszamy do kontaktu.


Jeżeli nie znalazłeś w tym artykule satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.


Szybki kontakt

Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
Adres: Biurowiec Q22, Al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa

Darmowa porada prawna