Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

bezpłatna konsultacja

Baza wiedzy

Sąd Apelacyjny w Warszawie: Odszkodowanie za śmierć rodziców SA Warszawa.

ZAKRES TEMATYCZNY:

*Odpowiednie odszkodowanie i zadośćuczynienie dla 2 letniego dziecka za śmierć rodziców w wypadku drogowym przyznane przez SO w Warszawie.

*Odpowiednio wysokie odszkodowanie Warszawa za stratę rodziców w wypadku drogowym.

*Możliwość odczuwania cierpień przez dwuletnie dziecko po śmierci rodziców w związku z jego etapem rozwoju emocjonalnego.

*Analiza kwot jakie zasądzają Sądy w sprawach śmierci w wypadku drogowym rodziców, przez małoletnie dzieci.

*Brak zastrzeżenia do protokołu, niemożność skarżenia w apelacji oddalenia wniosku o opinie biegłego z zakresu psychiatrii i psychologi.

*Adwokat odszkodowania Warszawa, Radca Prawny odszkodowania Warszawa, odszkodowania Warszawa, reprezentacja poszkodowanych w sprawie o odszkodowanie, zadośćuczynienie, rentę, zwrot kosztów pogrzebu.

*Pomoc prawna Adwokata, Radcy Prawnego w sprawach o odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby, dochodzenie odszkodowań powypadkowych z polisy OC,

VI ACa 365/14, Zadośćuczynienie dla dwuletniego dziecka w związku ze śmiercią rodziców. - Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie.


Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 3 lutego 2015 r. VI ACa 365/14


Pogląd, że dwuletnie dziecko nie odczuwa cierpień w związku z utratą rodziców jest błędny. Dwuletnie dziecko zapewne na tym etapie rozwoju emocjonalnego nie uświadamia sobie, dlaczego doszło do utraty rodziców, to jest dlaczego rodzice nagle zniknęli z jego życia, doświadczenie życiowe wskazuje jednak, że dziecko dwuletnie odseparowane od rodziców przeżywa silnie negatywne konsekwencje tej rozłąki.Sąd Apelacyjny w Warszawie zasądził:

Małoletni powód, 2l w momencie wypadku:

400.000zł zadośćuczynienia dla 2 letniego dziecka za śmierć w wypadku drogowym rodziców.

240.000zł odszkodowania za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej po śmierci rodziców w wyniku wypadku drogowego.

Rodzice i teściowie, za syna i synową:

50.000zł zadośćuczynienia na rzecz każdego z rodziców i teściów, za śmierć w wypadku drogowym syna i synowej.


Sprawa była wyjątkowo skutecznie poprowadzona jeżeli chodzi o roszczenia dla małoletniego, jest to jedno z najwyższych odszkodowań dla jednej osoby.


Wypadek drogowy z którego powodowie wywodzili swoje roszczenia odszkodowawcze miał miejsce 8 czerwca 2002r. Powodowie starali się o odszkodowanie i zadośćuczynienie.


Rodzice małoletniego mieli odpowiednio 28l i 24l.


W tego typu sprawach (śmierć rodziców małoletnich dzieci) sądy zasądzają najwyższe kwoty, do tej pory prowadziliśmy 3 takie sprawy (dwie kolejne są w trakcie sprawy sądowej), bardzo skutecznie dochodząc roszczeń naszych klientów.


W jednej Sąd Apelacyjny w Lublinie zasądził 500.000zl zadośćuczynienia, 200.000zł odszkodowania dla 2l dziecka w momencie wypadku, jest to z pewnością jedno z najwyższych odszkodowań dla jednej osoby w Polsce, łacznie 850.000zł z odsetkami.

https://morlewski.pl/nasze-spr...


W innej dla trójki dzieci (11, 10, 8l) Sąd po skutecznie poprowadzonej sprawie zasądził po 300.000zł zadośćuczynienia za śmierć rodziców i po 50.000zł odszkodowania za śmierć rodziców, łącznie po około 400.000zł na każdego z powodów starających się o odszkodowanie.

https://morlewski.pl/nasze-spr...


W jeszcze kolejnej Sąd zasądził po 160.000zł na rzecz każdego z 9 powodów.

https://morlewski.pl/nasze-spr...


W sprawach gdzie dorosłe dzieci traciły rodziców, również przeprowadziliśmy bardzo skutecznie sprawy sądowe o odszkodowanie, Sądy w naszych sprawach zasądzały odpowiednio:

Sprawa z 2013r - po 160.000zł odszkodowania dla dwóch synów za śmierć rodziców w wypadku drogowym.

Sprawa z 1998r - po 140.000zł odszkodowania dla dwóch synów za śmierć rodziców i siostry w wypadku drogowym.

ADWOKAT ODSZKODOWANIA WARSZAWA:

Pierwszy krok do wysokiego odszkodowania przed SO w Warszawie to wybór dobrego Radcy Prawnego od odszkodowań, Adwokata od odszkodowań (najlepiej specjalizującego się w dochodzeniu odszkodowań z wypadków drogowych).

To podstawa by uzyskać maksymalnie wysokie odszkodowanie przed SO w Warszawie lub SA w Warszawie. SA w Warszawie jest obok SA w Lublinie zasądzającym najwyższe kwoty tytułem odszkodowań.

O odszkodowanie najlepiej starać się z pomocą Adwokata lub Radcy Prawnego, czyli prawników profesjonalnych ich pomoc jest tańsza około dwu - trzy krotnie (przykładowo 10% brutto prowizji zamiast 25-30% brutto jakich najczęściej oczekują Firmy Odszkodowawcze)

RADCA PRAWNY ODSZKODOWANIA WARSZAWA:

Adwokat czy Radca Prawny wyspecjalizowany w tego typu sprawach, uzyska najwyższe możliwe odszkodowanie, a najczęściej poprowadzi sprawę o odszkodowanie z wypadku drogowego za 2-3 razy niższe wynagrodzenie od tak zwanych firm odszkodowawczych.

Moja Kancelaria specjalizuje się tylko w sprawach o odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci osób bliskich, warto nam zaufać, prowadzimy sprawy odszkodowawcze dla klientów z woj. Mazowieckiego z miast Warszawa, Radom, Siedlce, Płock, Ciechanów, Pułtusk.


ODSZKODOWANIA WARSZAWA BEZPŁATNE PORADY PRAWNE:

Poszkodowani min. z okolic Warszawy, Płocka, którzy stracili bliskich w wypadku drogowym mogą skorzystać z oferowanych przez Kancelarię Radcy Prawnego:

-darmowych porad prawnych z zakresu odszkodowań powypadkowych,

-opinii dotyczących wypadku, odszkodowań, sytuacji prawnej po stracie bliskiej osoby,

-możliwych do uzyskania kwot odszkodowań przed SO w Warszawie, wysokości wynagrodzenia Radcy Prawnego, prowizji od odszkodowania, cennika Kancelarii itp.

Porady z zakresu odszkodowań są całkowicie bezpłatne, darmowe, poszkodowany ma możliwość konsultacji, zastanowienia się czy chce skorzystać z pomocy adwokata, Radcy Prawnego w sprawie o odszkodowanie w Warszawie.


Radca Prawny Odszkodowania:

Adwokat od odszkodowań, Sąd Okręgowy w Warszawie, odszkodowania Warszawa, odszkodowania komunikacyjne Warszawa, dochodzenie roszczeń z wypadków drogowych art. 446 i art. 448 KC, firma odszkodowawcza, sprawa o odszkodowanie powypadkowe, strata rodziców w wypadku, pomoc Adwokata, Radcy Prawnego od odszkodowań Warszawa, odszkodowania opinie klientów Warszawa, cennik, prowizja, wynagrodzenie, skuteczne dochodzenie roszczeń odszkodowawczych przez Adwokata, Radcę Prawnego, odszkodowania opinie warszawa, Warszawa, bezpłatne konsultacje z zakresu odszkodowań komunikacyjnych.

Jeżeli nie znalazłeś w tym artykule satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.