Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

darmowa porada prawna

Baza wiedzy

Odszkodowanie za złamanie żebra w wypadku drogowym:

Witamy Państwa na stronie Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Radcy Prawnego Sławomira Morlewskiego, której główną specjalizacją jest pomoc poszkodowanym w wypadkach drogowych w sporach sądowych z Ubezpieczycielami w celu uzyskania wysokiego odszkodowania z OC komunikacyjnego oraz profesjonalna reprezentacja (pomoc Adwokata, Radcy Prawnego) w sprawach karnych w przedmiocie wypadków drogowych.


Odszkodowanie za złamanie żebra w wypadku drogowym, wypadku przy pracy, na zaniedbanym chodniku:

Bardzo często w wyniku wypadku drogowego u poszkodowanych dochodzi do złamania kości żeber. Tego typu urazy dają podstawę prawną do uzyskania renty, odszkodowania za koszty leczenia, dojazdów, opieki, zadośćuczynienia za doznaną krzywdę z powodu urazów ciała.

Uszkodzenia kości w obrębie klatki piersiowej mogą prowadzić do szeregu konsekwencji – od dyskomfortu, aż po silne bóle i trudności z oddychaniem.

Jeśli do uszczerbku na zdrowiu dojdzie na skutek wypadku komunikacyjnego, na terenie miejsca pracy lub przez poważne zaniedbanie (na przykład nieodpowiednie utrzymanie stanu chodnika), za złamane żebro można uzyskać odszkodowanie.

Kancelaria Radcy Prawnego Sławomira Morlewskiego wspiera klientów w uzyskiwaniu rekompensaty za odniesione przez nich szkody.


Uszczerbek na zdrowiu w liczbach – kwalifikacja złamanego żebra:

Stopień dotkliwości urazu klatki piersiowej jest określany na podstawie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej (Dz.U. z 2002 r., Nr 234, poz. 1934 z późn. zm.).

Jego przepisy określają, ile procent uszczerbku na zdrowiu stanowi złamane żebro — zgodnie z tą kwalifikacją może to być od 1 do 40%. O stopniu dotkliwości decyduje przede wszystkim ograniczenie ruchomości klatki piersiowej i wpływ obrażeń na zdolność oddychania.

Jako uszczerbek na zdrowiu kwalifikuje się również stłuczenie klatki piersiowej, które utrudnia codzienne funkcjonowanie.


Jakie kwoty można uzyskać w drodze rekompensaty za uraz?

Jednoznaczne wskazanie, ile można dostać odszkodowania za złamanie żebra, nie jest możliwe.

Kwota zależy od okoliczności zdarzenia, kwalifikacji procentowej uszczerbku na zdrowiu oraz strat materialnych, jakie poniósł poszkodowany, które obejmują nie tylko koszty leczenia, lecz także utraconą możliwość wykonywania pracy.

Wysokość rekompensaty powinna być faktycznym odzwierciedleniem odniesionych krzywd.

Radca Prawny Sławomir Morlewski zajmuje się wspieraniem osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz innych nieszczęśliwych zdarzeniach.

Usługi naszej kancelarii obejmują konsultacje przedsądowe i sądowe, reprezentację klientów w sprawach o odszkodowanie za złamane żebro i inne uszczerbki na zdrowiu, analizy akt oraz sporządzanie pism procesowych.

Udzielamy naszym klientom pomocy zarówno w sprawach sądowych o odszkodowanie i zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu, jak i w negocjacjach z ubezpieczalniami.

W razie pojawiających się pytan, zapraszamy do skorzystania z darmowych porad prawnych w sprawach o odszkodowanie, udzielanych przez Adwokatów i Radców Prawnych naszej Kancelarii. Darmowe porady prawne to pierwszy krok do uzyskania wysokiego odszkodowania.

Radca Prawny odszkodowania – Lublin, Warszawa.

Jeżeli nie znalazłeś w tym artykule satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.


Szybki kontakt

Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
Adres: Biurowiec Q22, Al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa

Darmowa porada prawna