Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

darmowa porada prawna

Baza wiedzy

Odszkodowanie za złamanie obojczyka w wypadku drogowym.

Zakres tematyczny:

-Pomoc Adwokata, Radcy Prawnego w uzyskaniu odszkodowania za obrażenia ciała po wypadku drogowym.

-Radca Prawny, Adwokat, Warszawa, Lublin.

-Uszczerbek na zdrowiu, odszkodowanie za złamanie obojczyka w wypadku drogowym lub innym.

Odszkodowanie za złamanie obojczyka w wypadku drogowym.

Urazy barku należą do częstych konsekwencji wypadków komunikacyjnych. Wynika to między innymi z faktu, że ten obszar jest szczególnie narażony na ucisk pasa bezpieczeństwa w razie nagłego hamowania lub zderzenia.

Za złamanie obojczyka w wypadku drogowym można uzyskać odszkodowanie, którego wysokość zależy od wielu czynników — na przykład procenta trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz kosztów i strat finansowych, jakie poniósł poszkodowany.


Złamany obojczyk – kwalifikacja procentowa, w sprawie o odszkodowanie:

W przepisach rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej (Dz.U. z 2002 r., Nr 234, poz. 1934 z późn. zm.) określono, ile procent uszczerbku na zdrowiu powoduje złamanie obojczyka. Kwalifikacja urazu zależy od tego, czy wygojenie kości przebiegło w pełni prawidłowo, a także czy doszło również do zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego. Kwalifikacja procentowa również to, czy uraz wpływa na funkcjonowanie lewej, czy prawej ręki. Odszkodowanie będzie wyższe, jeśli wypadek spowodował ograniczenie ruchomości ręki dominującej.


Inne czynniki, które wpływają na wysokość odszkodowania za złamany obojczyk

Ze względu na mnogość zmiennych trudne jest ustalenie, ile odszkodowania można uzyskać za złamany obojczyk u dziecka, a ile u dorosłego. Rekompensata finansowa zależy nie tylko od procenta trwałego uszczerbku na zdrowiu, jakiego doznał poszkodowany. Na jej wysokość wpływają również koszty, które poszkodowany poniósł w związku z leczeniem. Do kosztów zalicza się opiekę medyczną i rehabilitację oraz wydatki na dojazdy. Zarówno dorosły poszkodowany, jak i rodzic dziecka, które uległo wypadkowi, mogą uzyskać odszkodowanie również za utratę możliwości wykonywania pracy zarobkowej.

Misją Kancelarii Radcy Prawnego Sławomira Morlewskiego jest udzielanie wsparcia osobom, które zmagają się z konsekwencjami wypadków komunikacyjnych. Pomagamy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Zajmujemy się przygotowywaniem dokumentacji, udzielaniem doradztwa oraz reprezentowaniem poszkodowanych przed sądem w sprawie karnej i w sprawie o odszkodowanie od Ubezpieczyciela. Pomagamy uzyskać odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia — również w przypadku złamania obojczyka.

Jeżeli nie znalazłeś w tym artykule satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.


Szybki kontakt

Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
Adres: Biurowiec Q22, Al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa

Darmowa porada prawna