Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

darmowa porada prawna

360 000zł odszkodowania za śmierć syna

360 000 zl odszkodowania!

Nasze sprawy

Rodzaj szkody

Wypadek drogowy, odszkodowanie z OC sprawcy.

Wysokość uzyskanego odszkodowania:

360 000 zł, słownie Trzysta sześćdziesiąt złotych

Uprawnieni do roszczeń:

Rodzice

Odpowiedzialność:

TUW

Czas trwania sprawy:

36 miesięcy

Opis zdarzenia:

Odszkodowanie po wypadku drogowym:

Wypadek drogowy, w wyniku którego nasi klienci stracili bliską osobę, miał miejsce w 2008r w okolicach Zamościa.

Młodzi ludzie 16-22 lata,wracali z dyskoteki. Kierowca jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, zginęły 3 osoby jadące autem.

Klienci dopiero po kilku latach od tragedii zdecydowali się dochodzić swoich praw odszkodowawczych na drodze sądowej z pomocą Radcy Prawnego.

W tej sprawie udało nam się uzyskać rekordowe odszkodowanie jak na realia Sądu Okręgowego w Zamościu. Sąd zasądził dla każdego z rodziców po 130 000, 00zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

W SO w Lublinie kilkukrotnie udawało nam się uzyskać dla rodziców po 150 000, 00zł zadośćuczynienia na rodzica (sprawy o odszkodowanie z 4 różnych wypadków drogowych), ale w Zamościu tylko raz udało się uzyskać więcej niż 120 000, 00zł zadośćuczynienia dla jednego rodzica, właśnie w tej sprawie.

Ta sprawa była jedną z pierwszych, które oparte były na nowo wprowadzonej podstawie prawnej tj. art. 446 paragraf 4 Kodeksu Cywilnego.

W tej sprawie pozwane Towarzystwo rażąco zaniżyło odszkodownia. Na etpaie przedsądowym przyznało na rzecz rodziców zmarłego chłopca po 12.000zł...

Sąd zasądził prawie 11 razy większe świadczenia odszkodowawcze, od tych uznanych przez Towarzystwo Ubezpieczeń.

Ta sprawa doskonale pokazuje, że o odszkodowanie najlepiej walczyć z pomocą Radcy Prawnego wyspecjalizowanego w sprawach o odszkodowania z wypadków drogowych.

Sprawa była prowadzona na obszarze Apelacji Lubelskiej - Sądy Okręgowe w Lublinie, Zamościu, Siedlcach, Radomiu.

Dla naszych Klientów uzyskaliśmy następujące świadczenia:

Matka

130 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

50 000 zł odsetek ustawowych.

Łącznie około 180 000 zł

Ojciec

130 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

50 000 zł odsetek ustawowych.

Łącznie około 180 000 zł

Uwagi

Pomoc prawna w dochodzeniu odszkodowań:

Jeżeli szukasz profesjonalnej pomocy prawnej w dochodzeniu odszkodowań po wypadku, to dobrze, że trafiłeś na naszą stronę.

Od 13 lat zajmujemy się profesjonalną reprezentacją poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Cechuje nas bardzo wąska specjalizacja - prowadzimy tylko sprawy o odszkodowania powypadkowe - za śmierć bliskiej osobyi za doznane obrażenia ciała.

22 rodziny z naszą pomocą uzyskały odszkodowania przekraczające milion złotych, reprezentowaliśmy prawie 500 rodzin w sprawie o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej.


Radca Prawny do sprawy o odszkodowanie, do sprawy karnej po wypadku:

Nasza pomoc prawna ma charakter kompleksowy. Zlecając nam prowadzenie swoich spraw, masz zagwarantowaną umownie pomoc prawną adwokata lub radcy prawnego w sprawie o odszkodowanie, w sprawie karnej przeciwko sprawcy wypadku drogowego, w sprawach rodzinnych, spadkowych, bezpłatne porady prawne w sprawach o odszkodowania z polis na życie.


Prowizja od odszkodowania:

Jednym z najczęstszych pytań potencjalnych klientów jest: jaką prowizję od odszkodowania pobieracie za prowadzenie sprawy???

Prowizje za prowadzenie sprawy o odszkodowanie wynoszą od 8% brutto do 20% brutto w zależności od tego:

- ilu poszkodowanych w danej sprawie wystąpi o odszkodowanie (przykładowo w sprawie z 12 poszkodowanymi, w tym żoną, małymi dziećmi - nasza prowizja wyniosła 10% brutto).

-czy w sprawie występuje relane ryzyko wysokiego przyczynienia, w sprawie 3 dorosłych dzieci z przyczynieniem 50% prowizja wynosiła 20 % brutto, w sprawie uszczerbku na 50.000-70.000zł podobnie.

-wysokość relanych do uzyskania świadczeń odszkodowawczych, nie jest eryczne pobieranie prowizji 25% w sprawie z roszczeniami na realne 1 500 000zł. A z drugiej strony nikt na wysokim poziomie nie poprowadzi sprawy o odszkodowanie na 15.000-25.000zł na 10% prowizji brutto.


Komu zlecić prowadzenie sprawy o odskodowanie, Radcy Prawnemu czy Kancelarii Odszkodowawczej:

Poszkodowani bardzo cześto po wypadku mają dylemat, gdzie zgłosić się po pomoc w dochodzeniu odszkodowania z OC sprawcy.

Na pewno lepszym wyborem jest powierzenie prowadzenia sprawy o odszkodowanie po wypadku drogowym wyspecjalizowanemu Radcy Prawnemu lub Adwokatowi, niż tzw. Kancelarii Odszkodowawczej.

Prowizja w przypadku Adwokata lub Radcy Prawnego, powinna, zakładając etyczne podjeście - być z 2-3 razy niższa od tych pobieranych przez Kancelarie Odszkodowawcze - tzw. pośredników w dochodzeniu odszkodowań komunikacyjnych.


Zapraszamy do kontaktu.

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.


Szybki kontakt

Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
Adres: Biurowiec Q22, Al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa

Darmowa porada prawna