Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

darmowa porada prawna

270000zł odszkodowania po wypadku drogowym

270 000 zl odszkodowania!

Nasze sprawy

Rodzaj szkody

Śmierć córki, siostry, wnuczki w wypadku drogowym.

Wysokość uzyskanego odszkodowania:

270 000 zł, słownie dwieście siedemdziesiąt tysięcy złotych

Uprawnieni do roszczeń:

Matka, Brat, Babcia.

Odpowiedzialność:

STU Ergo Hestia S.A.

Czas trwania sprawy:

30 miesięcy

Opis zdarzenia:

Wypadek drogowy osoby bliskiej, pomoc prawna Radcy Prawnego:

Wypadek drogowy, w wyniku którego życie straciła osoba bliska naszych klientów miał miejsce w 2019r w okolicach Garwolina. Poszkodowani od początku chcieli by w ich imieniu roszczeń odszkodowawczych z OC dochodził Radca Prawny lub Adwokat, wyspecjalizowani w sprawach o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku.

Zmarła była pasażerką pojazdu, który w wyniku nadmiernej prędkości wobec warunków drogowych uderzył w drzewo. W związku z jej śmiercią poszkodowanym przysługiwał szereg roszczeń odszkodowawczych wobec ubezpieczyciela sprawcy wypadku.

W imieniu naszych klientów Kancelaria Radcy Prawnego wystąpiła z roszczeniami o zwrot kosztów pogrzebu, odszkodowanie dla Matki za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej oraz o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę dla matki, brata, babci za stratę córki, siostry, wnuczki.

Najciekawsze kwestie prawne:

Odszkodowanie z OC zaniżone przez Ubezpieczyciela:

Ubezpieczyczyciel po zgłoszeniu szkody wypłacił zdecydowanie zaniżone świadczenia odszkodowawcze. Z pomocą Radcy Prawnego nasi klienci uzyskali wielokrotnie większe świadczenia na drodze Sądowej.

Dla Matki zmarłej Ubezpieczyciel uznał 32.000zł zadośćuczynienia za śmierć córki (3x mniej niż zasądził Sąd - 100.000zł), odmówił uznania roszczeń o odszkodowanie za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej, które Sąd uznał za zasadne.

Dla brata pozwany uznał 12.000zł zadośćuczynienia za śmierć siostry w wypadku drogowym (Sąd zasądził ponad 4 x większe zadośćuczynienie 50.000zł).

Dla babci zmarłej Ubezpieczyciel uznał 5.000zł zadośćuczynienia za śmierć wnuczki w wypadku drogowym. W wyniku procesu o odszkodowanie uzyskaliśmy 6 x więcej - 30.000zł.

Wypłacone odszkodowania były zdecydowanie zaniżone. Wspólnie z klientami zdecydowaliśmy, że wystąpimy o dalsze odszkodowania na drodze Sądowej przed Sądem Okręgowym w Siedlcach, właściwym ze względu na miejsce wypadku drogowego. W sprawie Sądowej od początku klientów reprezentował Radca Prawny Sławomir Morlewski z naszej Kancelarii.

W wyniku udzielonej pomocy prawnnej Radcy Prawnego klienci łącznie uzyskali około 6 krotnie większe odszkodowania, od tych wypłaconych na etapie likwidacji szkody przez Ubezpieczyciela.

Dla naszych Klientów uzyskaliśmy następujące świadczenia:

Matka

100 000 zł zadośćuczynienie za śmierć córki

20 000 zł odszkodowanie za utraconą pomoc i wsparcie córki

23 000 zł odsetek ustawowych.

20 000 zł koszty pogrzebu.

Łącznie około 163 000 zł

Brat

50 000 zł zadośćuczynienia za śmierć siostry w wypadku drogowym

15 000 zł odsetek ustawowych.

Łącznie około 65 000 zł

Babcia

30 000 zł zadośćuczynienie za śmierć wnuczki w wypadku drogowym

8 000 zł odsetek ustawowych.

Łącznie około 38 000 zł

Uwagi

Pomoc Radcy Prawnego po wypadku drogowym:

Od 13 lat pomagamy naszym klientom uzyskać odszkodowanie po tragicznym wypadku bliskiej osoby lub za doznane w wyniku wypadku samochodowego obrażenia ciała.

Nie ryzykuj, znaczna większość tzw. Firm Odszkodowawczych zawierając z poszkodowanymi umowy namawia ich na zawyżone prowizje od odszkodowań, najczęściej 20-40% brutto, co jest dla poszkodowanych w wypadkach drogowych bardzo niekorzystne.

Radca Prawny zajmujący się sprawami o odszkodowania za podobną sprawe o odszkodowanie, jak opisana powyżej nie powinien oczekiwać prowizji wyższej niż 10-15% brutto.

Wysokość prowizji w przypadku Firm Odszkodowawczych wynika z tego, że z twojego odszkodowania zostanie opłącona cała rzesza pośredników, agentów, informatorów, ludzi od marketingu (czyli około 70-80% wysokości prowizji jest dla ludzi, którzy nie mają wpływu na wynik twojej sprawy).


Darmowe porady prawne:

Przed podpisaniem umowy o odszkodowanie z Radcą Prawnym naszej Kancelarii możesz skorzystać z darmowych porad prawnych przewidzianych w sprawach o odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby lub urazy ciała doznane w wyniku wypadku drogowego.

Porad prawnych udzielają profesjonalni pełnomocnicy w osobie Adwokata lub Radcy Prawnego (nie tzw. doradcy od odszkodowań, dyrektorzy regionalni itp).

Bezplatne konsultacje dadzą Ci odpowiedzi min. na pytania:

-Jakie roszczenia odszkodowawcze mi przysługują?

-Ile odszkodowania mogę uzyskać z pomocą Radcy Prawnego?

-Jakiej wysokości zadośćuczynienie przysługuje mi za śmierć osoby bliskiej (matki, ojca, brata, siostry, dziecka, małżonka)?

-Jakie świadczenia można uzyskać w danym Sądzie?

-Jakie wynagrodzenie za prowadzenie sprawy pobiera nasza Kancelaria, jakiej wysokości prowizje za daną sprawe?

-Na czym polega prowadzenie przez nas sprawy karnej przeciwko sprawcy wypadku drogowego?

Radca Prawny odszkodowania Lublin, Siedlce, Zamość, Radom, pomoc prawna po wypadkach drogowych, dochodzenie odszkodowań z OC sprawcy wypadku drogowego.

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.


Szybki kontakt

Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
Adres: Biurowiec Q22, Al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa

Darmowa porada prawna