Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

darmowa porada prawna

1 150 000 zł odszkodowania radca prawny, Radom, Lublin, Zamość, Siedlce.

1 150 000 zl odszkodowania!

Nasze sprawy

Rodzaj szkody

Odszkodowanie powypadkowe Radom, Lublin, Zamość, Siedlce, Radca Prawny, Adwokat odszkodowania

Wysokość uzyskanego odszkodowania:

1 150 000 zł, słownie Milion sto pięćdziesiąt tysięcy złotych złotych

Uprawnieni do roszczeń:

Żona, 2 dzieci, Rodzice, 2 Rodzeństwa

Odpowiedzialność:

TU

Czas trwania sprawy:

32 miesiące

Opis zdarzenia:

Odszkodowania adwokat, radca prawny radom, lublin, wypadek drogowy:

W 2017 r. w okolicy Radomia miał miejsce tragiczny wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. Kierujący pojazdem Ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do zderzenia czołowego z pojazdem osobowym. Śmierć na miejscy zdarzenia poniósł około 35l mężczyzna - mąż, ojciec, syn, brat, wnuk naszych póżniejszych klientów w sprawie o odszkodowanie i sprawie karnej. Sprawca został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Radomiu.

W 2022 r. w całym kraju było około 1900 wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz około 25 000 wypadków, w których poszkodowani doznali obrażeń ciała.

W praktycznie wszystkich zdarzeniach ktoś został poszkodowany, co dało podstawę prawną do wystąpienia z roszczeniami o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku.

Polisa OC ma charakter obowiązkowy, jest zawierana po to, by w razie wypadku drogowego bezpośrednio poszkodowany mógł dostać odszkodowanie za obrażenia ciała, za zniszczone przedmioty, za utracone w wyniku urazów dochody, za koszty leczenia, koszty dojazdów do placówek medycznych, za opiekę osób trzecich, a pośrednio poszkodowani odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej, która zginęła w wyniku wypadku drogowego, min. koszty pogrzebu, zadośćuczynienia, renty.

Odszkodowanie z OC sprawcy jest zabezpieczone sumami gwarancyjnymi, ustalanymi w prawodawstwie unijnym. Obecnie bardzo rzadko się zdarza, by ktoś nie uzyskał odszkodowania z OC sprawcy z powodu wyczerpania sumy gwarancyjnej, ale w przeszłości zdarzały się takie przypadki w pracy naszej Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych.

Sprawa z uwagi na miejsce zamieszkania i miejsce zdarzenia podlegała pod właściwość apelacji lubelskiej - Sądy Okręgowe w Radomiu, Lublinie, Zamościu, Siedlcach i podległe im Sądy Rejonowe.

Najciekawsze kwestie prawne:

Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowanie, pomoc radcy prawnego, adwokata, najczęstsze pytania:

Kilkanaście dni po zdarzeniu, poszkodowani oburzeni brakiem zatrzymania uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi sprawcy zdarzenia, zorganizowali spotkanie z Radcą Prawnym w sprawie omówienia sprawy o odszkodowanie jak i sprawy karnej przeciwko sprawcy wypadku. Podczas spotkania klienci skorzystali z darmowych porad prawnych w sprawach odszkodowawczych. W ich ramach uzyskali odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania:

-przed jakim sądem będzie sprawa o odszkodowanie powypadkowe, oraz sprawa karna przeciwko sprawcy wypadku,

-jakie odszkodowania powypadkowe mogą uzyskać, żona, dzieci małoletnie, rodzice, rodzeństwo, babcia zmarłego,

-jakie wynagrodzenie prowizyjne pobiera nasza kancelaria za poprowadzenie spraw o odszkodowanie i karnej, prowizja była zdecydowanie najbardziej korzystna z oferowanych poszkodowanym, biorąc pod uwagę wysokość procentową prowizji i skuteczność naszej Kancelarii Radców Prawnych i Adokatów,

-ile grozi realnie sprawcy za spowodowanie wypadku drogowego i od czego zależy wymiar kary za wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym,

-jak wygląda sprawa o odszkodowanie i ile trwa, czy muszę być w sądzie i ile razy, jakie są koszty sprawy o odszkodowanie.

Darmowe porady prawne pomagają poszkodowanym podjąć rozważną decyzję co do zlecenia sprawy o odszkodowanie. W tym przypadku, klienci mieli ofertę Firmy Odszkodowawczej ,,po znajomości,, od mieszkańca ich miejscowości, który jest agentem firmy odszkodowawczej, proponował im poprowadzenie sprawy za skromne 25% brutto, twierdząc, że mogą uzyskać 400.000-500.000zł łącznie (celowo zaniżał możliwą do uzyskania kwotę odszkodowania, by nadmierna wysokość prowizji, nie raziła w oczy (25% z około miliona złotych, do rażąco wysoka prowizja). Oczywiście agent liczył na około 50.000zł prowizji za samą namowe poszkodowanych na wybranie ,,jego najlepszej Kancelarii,,.

O Odszkodowanie z OC sprawcy najlepiej występować z pomocą radcy prawnego lub adwokata. Radca Prawny czy Adwokat, którzy są uczciwi w swoim działaniu, nie będą w takiej sprawie (wysokość odszkodowań, brak przyczynienia) oczekiwali prowizji wyższej niż 15% brutto. Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowanie zmniejszają ryzyko zostania oszukanym przez tzw. Firmy Odszkodowawcze.

Radca Prawny odszkodowania Lublin, Zamość, Siedlce, Radom, Adwokat odszkodowania Lublin, Zamość, Siedlce, Radom.


Dla naszych Klientów uzyskaliśmy następujące świadczenia:

Żona

160 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

90 000 zł odszkodowania za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej.

30 000 zł odsetek ustawowych.

8 500 zł koszty pogrzebu.

Łącznie około 288 500 zł

Córka

150 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

70 000 zł odszkodowania za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej.

30 000 zł odsetek ustawowych.

Łącznie około 250 000 zł

Syn

150 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

70 000 zł odszkodowania za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej.

30 000 zł odsetek ustawowych.

Łącznie około 250 000 zł

Matka

100 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

16 000 zł odsetek ustawowych.

18 000 zł koszty pogrzebu.

Łącznie około 134 000 zł

Ojciec

110 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

14 000 zł odsetek ustawowych.

Łącznie około 124 000 zł

Brat

40 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

6 000 zł odsetek ustawowych.

Łącznie około 46 000 zł

Siostra

40 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

6 000 zł odsetek ustawowych.

Łącznie około 46 000 zł

Babcia

10 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Łącznie około 10 000 zł

Uwagi

Zaniżone odszkodowanie komunikacyjne przez Ergo Hestia:

W pierwszym etapie sprawy, po zgłoszeniu szkody ubezpieczycielowi, ten zajął stanowisko po około 30 dniach:

Żonie i dzieciom przyznał po:

40.000zł zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby (męża, ojca)

15.000zł odszkodowania za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej po śmierci ojca, męża.

Rodzicom po:

30.000zł zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby (syna)

Rodzeństwu po:

12.000zł zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby (brata)

Babci:

5.000zł zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby (brata).

Oczywiście odszkodowania były rażąco zaniżone, co pokazuje wyrok, w przypadku żony i dzieci radca prawny naszej kancelarii uzyskał 5 krotnie wyższe odszkodowanie powypadkowe od tego, które za odpowiednie uznało Ergo Hestia.

Sprawa naszych klientów z okolic Radomia zakończyła się uzyskaniem bardzo wysokiego odszkodowania powypadkowego, to kolejny argument, że w sprawie o odszkodowanie powypadkowe warto korzystać z pomocy dobrego Radcy Prawnego od odszkodowań.

To drugie najwyższe odszkodowanie jakie udało nam się uzyskać w Radomiu, dla drugiej rodziny uzyskaliśmy 1.100.000zł odszkodowania powypadkowego.


Odszkodowania Lublin, Zamość, Radom, Siedlce opinie:

Kancelaria Radcy Prawnego Sławomira Morlewskiego ma swoją siedzibę w Lublinie/Warszawie, jednak świadczy pomoc prawną w sprawach o odszkodowania za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym za urazy ciała, na rzecz Klientów z całego kraju.

Wielokrotnie prowadziliśmy sprawy o odszkodowanie przed Sądem w Radomiu - uzyskując wysokie odszkodowania dla naszych klientów co jest gwarancją dobrych opinii i kolejnych spraw z okolic Radomia - przy tej sprawie ogromne znaczenie miało polecenia nas przez poprzednich klientów, którym prowadziliśmy sprawe o odszkodowanie powypadkowe po śmierci 32l kobiety w wypadku drogowym.

W ostatnich 13 latach wielokrotnie reprezentowaliśmy w sprawach o odszkodowania powypadkowe klientów z województwa mazowieckiego z okolic takich miast jak warszawa, siedlce, płock, ciechanów, pułtusk, płońsk, radom. Radca Prawny odszkodowania powypadkowe lublin, zamość, radom, siedlce.

Bardzo ważne dla potencjalnych klientów jest to, że prowizja za prowadzenie sprawy o odszkodowanie jest znacznie niższa od tych na jakie liczą Firmy Odszkodowawcze.


Odszkodowania z wypadków drogowych - jedyna specjalizacja Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów:

Jeżeli szukasz pomocy prawnej adwokata lub radcy prawnego po wypadku drogowym, bo straciłeś w wypadku bliską osobę lub doznałeś obrażeń ciała, a jesteś świadomy, że sam nie poradzisz sobie w sporze z Firmą Ubezpieczeniową, to dobrze trafiłeś, możemy Ci pomóc.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia radców prawnych i adwokatów, którzy w ciągu 13 lat, prowadzili ponad 500 spraw o odszkodowanie po wypadku a w ponad 500 przypadkach opiniowali akta, w celu ustalenia czy coś jeszcze można zrobić w sprawach ,,zepsutych,, przez innych pełnomocników, najczęściej firmy odszkodwawcze.

Pamiętaj, że możesz skorzystać z naszych bezpłatnych porad prawnych w sprawach o odszkodowanie świadczonych przez adwokata lub radcę prawnego, dowiedz się jaką pomoc prawną możesz uzyskać od adwokata od odszkodowań.

Darmowe porady prawne w sprawach o odszkodowanie, to krok w kierunku poszkodowanych, by podjeli mądrą decyzję, tym bardziej, że proces o odszkodowanie determinuje kilka do kilkunastu lat ich życia w aspekcie finansowym, warto podjąć odpowiedzialną decyzję, szczególnie gdy o odszkodowanie powypadkowe występują małoletnie dzieci, a rodzic podejmuje decyzję w ich imieniu.

Radca prawny odszkodowania lublin mec Sławomir Morlewski, sprawdź opinie naszych klientów z okolic Radomia o prowadzeniu przez nas spraw o odszkodowanie.


Opinia klientki z tej sprawy o odszkodowanie powypadkowe:

Wdowa1 opinia 5/5, 29-11-2020

Bardzo uczciwy i przede wszystkim bardzo dobry adwokat. Godny polecenia i zaufania. Jestem bardzo zadowolona bo bardzo mi i dzieciom pomógł. Dziękujemy bardzo.

https://www.biznesfinder.pl/lu...

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.


Szybki kontakt

Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
Adres: Biurowiec Q22, Al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa

Darmowa porada prawna