Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

bezpłatna konsultacja

Baza wiedzy

SO w Tarnobrzegu - Wysokość odszkodowania za śmierć męża w wypadku drogowym, 121.000zł.

Zakres tematyczny:

*Analiza kwot odszkodowań z wypadków drogowych zasądzanych przez Sądy Apelacji Rzeszowskiej miasta: Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Przemyśl.

*Odszkodowanie 121 000zł za śmierć męża 68l, potrącenie pieszego bez przyczynienia.

*Pomoc Adwokata, Radcy Prawnego w sprawach dochodzenia odszkodowań z wypadków drogowych Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Przemyśl.

*Wysokość kwot zasądzanych przez SO w Tarnobrzegu dla żony po śmierci męża w wypadku drogowym.

*Adwokat odszkodowania Rzeszów, Adwokat odszkodowania Tarnobrzeg, Radca Prawny odszkodowania Rzeszów, Radca Prawny odszkodowania Rzeszów - jakie odszkodowanie można uzyskać przed SO w Tarnobrzegu.

Odszkodowania Rzeszów wypadki drogowe:

I C 1153/17 - Wyrok Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu

Wyrok Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu z dnia 30 października 2018 r.

*121 000zł przyznał z pomocą Adwokata od odszkodowań SO w Tarnobrzegu tytułem zadośćuczynienia dla żony po śmierci męża (68l) w wypadku drogowym (41 000zł w likwidacji plus 80 000zł w wyroku).

*Odszkodowanie za potrącenie pieszego, apelacja Rzeszowska.

*Wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 7 lipca 2009 r., II AKa 44/09. Naruszenie prawa do życia w rodzinie stanowi dalece większą dolegliwość psychiczną dla członka rodziny zmarłego niż w przypadku innych dóbr, a jej skutki rozciągają się na całe życie osób bliskich.

Skromny poziom życia danego środowiska czy danej rodziny nie może mieć znaczenia podczas ustalania wysokości zadośćuczynienia za cierpienie spowodowane śmiercią bliskiej osoby. Tym samym uznać należy, że wysokość należnego zadośćuczynienia nie może mieć związku z sytuacją materialną strony powodowej.

Sam fakt, że poszkodowany aktualnie funkcjonuje prawidłowo nie niweluje zupełnie jego roszczenia o zadośćuczynienie za krzywdę spowodowaną śmiercią najbliższych członków rodziny, ponieważ ocena, czy krzywda wystąpiła dotyczy całego okresu, a nie jedynie chwili orzekania (tak Sąd Apelacyjny w Łodzi w wyroku z dnia 13 października 2015 r., I ACa 482/15, Leglis).

Sąd uznał, że kwotą adekwatną do poniesionej przez M. S. (1) krzywdy jest suma 121 000 zł. Kwota ta zdaniem Sądu realizuje cel zadośćuczynienia, a jednocześnie odpowiada aktualnym warunkom i nie wykracza ponad przeciętną stopę życiową społeczeństwa.

Nieuprawnione byłoby stwierdzenie, że wobec braku podjęcie przez powódkę specjalistycznego leczenia, doznana przez nią krzywda była inna aniżeli w przypadku skorzystania z takiej pomocy.

Dobry Adwokat od odszkodowań Rzeszów:

Dobry adwokat od odszkodowań z wypadków drogowych to ogromne wsparcie w sporze z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Szukasz pomocy prawnej w dochodzeniu odszkodowań powypadkowych, nasza Kancelaria prowadzi sprawy o odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby w wypadku drogowym przed Sądami w całej Polsce.


Adwokat od odszkodowań opinie:

Radca Prawny odszkodowania, Adwokat odszkodowania. Skutecznie reprezentujemy klientów przed Sądami Apelacji Rzeszowskiej czyli w Tarnobrzegu, Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu - klienci polecają nas, wystawiając nam bardzo dobre opinie za prowadzenie spraw odszkodowawczych.


Dobry Radca Prawny od odszkodowań Rzeszów:

Radca Prawny które stale zajmuje się odszkodowaniami z wypadków drogowych to gwarancja wysokiej skuteczności.

Z pomocą Adwokata lub Radcy Prawnego od odszkodowań łatwiej uzyskać wysokie odszkodowanie powypadkowe przed SO w Rzeszowie czy SO w Tarnobrzegu.


Radca Prawny Tarnobrzeg odszkodowania cennik:

Radca Prawny odszkodowania Rzeszów, Przemyśl, Tarnobrzeg cennik - dowiedz się poprzez darmowe porady prawne ile kosztuje pomoc prawna pełnomocnika procesowego przed SO w Rzeszowie, SA w Rzeszowie.

Zadzwoń, opisz nam swoją sytuację, na pewno wysokość pobieranej przez nas prowizji za udzieloną pomoc prawną w sprawach o odszkodowanie powypadkowe pozytywnie Cie zaskoczy.


Adwokat Odszkodowania Tarnobrzeg:

Odszkodowania Rzeszów, Odszkodowania Mielec - dowiedz się korzystając z darmowych konsultacji w sprawach o odszkodowania komunikacyjne jakie kwoty można uzyskać w SO w Rzeszowie czy Tarnobrzegu za śmierć osoby bliskiej z pomocą Adwokata, dla żony czy małoletnich dzieci z okolic Rzeszowa uzyskiwaliśmy odszkodowania na kwoty znacznie powyżej 200.000zł na osobę.

W sprawach o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej reprezentujemy klientów przed Sądami Apelacji Rzeszowskiej tj. w miastach Rzeszów, Krosno, Przemyśl, Tarnobrzeg.


Opinie odszkodowania Rzeszów:

Odszkodowania Rzeszów opinie sprawdź opinie dotychczasowych klientów Radcy Prawnego od odszkodowań w sprawach o odszkodowanie powypadkowe z okolic Rzeszowa, Tarnobrzegu, Przemyśla, Krosna.


Odszkodowania darmowe porady prawne Rzeszów:

Odszkodowania darmowe porady prawne - skorzystaj z bezpłatnych konsultacji i dowiedz się jakie masz prawa, w jakiej sytuacji jesteś, co możemy dla Ciebie zrobić w sprawie o odszkodowanie.

W sprawach o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej możesz liczyć na darmowe porady prawne.

Jak wysokie odszkodowanie realnie możesz uzyskać w SO w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie, Przemyślu z pomocą Adwokata od odszkodowań.

Na co uważać podpisując umowę o dochodzenie odszkodowań,

Jeżeli nie znalazłeś w tym artykule satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.