Sławomir Morlewski Radca Prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie
Skontaktuj się z nami:
518 841 148 morlewski-kancelaria@wp.pl

W sprawach o odszkodowanie:

bezpłatna konsultacja

Baza wiedzy

Sąd Okręgowy w Zamościu: Tysiąc złotych za śmierć dziadka to zdecydowanie za niskie zadośćuczynienie.

ZAKRES TEMATYCZNY:

-Właściwa wysokość odszkodowania za śmierć dziadka w wypadku drogowym.

-Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym.

-Zadośćuczynienie nie może być symboliczne, musi przedstawiać odczuwalną wartość.

-Korzystanie z pomocy specjalistycznej a ocena krzywdy.

Radca Prawny odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej:

Szukasz pomocy adwokata lub radcy prawnego w sprawie o odszkodowanie, zadzwoń i skorzystaj z bezpłatnych porad prawnych w sprawach o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej.

Z artykułu dowiesz się jak wysokie odszkodowanie można uzyskać za śmierć osoby bliskiej w wypadku drogowym, sprawa dotyczyła straty dziadka przez wnuka.

Wyrok Sądu Okręgowego w Zamościu w sprawie o odszkodowanie.


Wyrok Sądu Okręgowego w Zamościu z dnia 4 lutego 2015 r. I Ca 15/15

*Sąd Okręgowy w Zamościu podwyższył odszkodowanie dla wnuczki z 1.000zł na 10.000zł, zmieniając wyrok Sądu Rejoowego w Krasnymstawie.

*Dziadek powódki zginął w wypadku drogowym w 2005r i w związku z tym zdarzeniem powód dochodził odszkodowania za stratę osoby bliskiej w wypadku.


Odszkodowanie za stratę dziadka- najważniejsze okoliczności dla wysokości odszkodowania.


*Powódka przez swojego pełnomocnika wniosła skuteczną apelacja w sprawie o odszkodowanie.

*Powódka dochodziła zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych i doznaną w związku z tym krzywdę po śmierci osoby bliskiej.

*Powódka w raz z rodziną, mężem i dziećmi, mieszkała z dziadkiem, pomagał jej finansowo.

*Zadośćuczynienie ma mieć przede wszystkim charakter kompensacyjny, wobec czego jego wysokość nie może stanowić zapłaty symbolicznej, lecz musi przedstawiać jakąś ekonomicznie odczuwalną wartość.

*Sąd Okręgowy uznał kwotę 1.000zł odszkodowania za symboliczną, zbyt niską za stratę dziadka w wypadku drogowym.

*Należy mieć na uwadze, że nagła i niespodziewana śmierć członka bliskiej rodziny jest zawsze przeżyciem traumatycznym i niezależnie od tego czy osoba skrzywdzona korzysta z pomocy psychologa, czy też sama opanuje własne cierpienia, nie umniejsza to ich głębi.

*Biorąc pod uwagę te okoliczności Sąd Okręgowy uznał, że odpowiednią sumą zadośćuczynienia, należnego powódce w związku z cierpieniami doznanymi wskutek śmierci dziadka C. S., jest kwota 10 000 zł.

Jesteś na stronie Kancelarii Radcy Prawnego specjalizującego się w sprawach o odszkodowanie z wypadków drogowych w których doszło do straty osoby bliskiej, skutecznie dochodzimy odszkodowań od prawie 10 lat.

Siedziba Kancelarii znajduje się w Lublinie, jednak Kancelaria świadczy usługi na rzecz Klientów z całego kraju.

Współpracujemy z Klientami z całej Polski, w tym m.in. z okolic Zamościa, Lublina, Radomia, Siedlec, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Kielc, Krakowa, Warszawy, Płocka, Łomży, Białegostoku czy Rzeszowa, Tarnowa, Poznania, Olsztyna, Gdańska, Bydgoszczy, Torunia

Co ważne koszty dojazdów do klientów są po naszej stronie, bez względu na ich ilość, w opisanej wyżej sprawie było ich kilkanaście. Dojazd do Ciebie w celu prowadzenia sprawy to nasz problem, nie twój.

W swojej sprawie z odpowiednią pomocą dobrego radcy prawnego od odszkodowań możesz uzyskać rekordowe odszkodowanie, wysokie odszkodowania to nasza specjalność, adwokat odszkodowania warszawa - szukaj pomocy prawnej, prowadzimy tylko sprawy o odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej, czyli tzw. odszkodowanie powypadkowe.

Dobry adwokat od odszkodowań, zapewni Ci najwyższe możliwe zadośćuczynienie po śmierci bliskiej Ci osoby w wypadku drogowym, zadzwoń do radcy prawnego i skorzystaj z bezpłatnych porad prawnych w sprawach odszkodowań i dowiedz się o co możesz się starać.

Radca prawny odszkodowania lublin, sprawdź opinie klientów o prowadzeniu przez nas spraw o odszkodowanie.

Odszkodowania warszawa - profesjonalna pomoc prawna w sprawach o odszkodowania z wypadków drogowych.

Jeżeli nie znalazłeś w tym artykule satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY

W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.


Usługi

Szybki kontakt

Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl

Bezpłatna konsultacja