W sprawach o odszkodowanie:
darmowa porada prawnaTrudno wyobrazić sobie bardziej bolesną stratę niż tragiczna, przedwczesna śmierć dziecka (niezależnie od jego wieku). Rodzice do końca życia muszą mierzyć się z poczuciem, że chwila nieuwagi, pijany kierowca czy czyjaś nieodpowiedzialność doprowadziły do tego, że już nigdy nie zobaczą swoich pociech. Droga do sprawiedliwości bywa długa i wyboista, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość oraz skorzystać z pomocy kogoś, kto wie, co robić. A jakie mogą być efekty przemyślanego działania?
Śmiertelne wypadki drogowe to często potrącenia pieszych lub rowerzystów, czołowe zderzenia, najechanie na tył innego samochodu albo uderzenie w drzewo czy element infrastruktury. W wielu sytuacjach winę ponosi osoba trzecia, która doprowadziła do wypadku poprzez nadmierną prędkość, alkohol, narkotyki, leki, brawurę lub głupotę. Trudno zrozumieć bezsensowną śmierć, na którą nie zasłużył pieszy prawidłowo poruszający się po przejściu przez jezdnię, rowerzysta jadący poboczem, kierowca samochodu prawidłowo wykonującego manewr albo pasażer pojazdu. Bliscy tragicznie zmarłej ofiary pozostają z poczuciem, że to nie ma sensu – że przecież ich syn lub córka robili wszystko, aby bezpiecznie wrócić do domu. Gdy dochodzi do tragicznego zdarzenia na drodze, które na zawsze kładzie się cieniem na życiu całej rodziny, kluczowe jest przemyślane działanie, a nie poddawanie się emocjom. Konieczne jest zebranie kompletu dowodów i oddanie sprawy w dobre ręce.
W każdym przypadku, gdy z winy innego kierowcy dochodzi do wypadku śmiertelnego, bliscy ofiary mają prawo ubiegać się o wypłatę odszkodowania i zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Takie postępowania toczą się wobec ubezpieczyciela sprawcy albo UFG, jeżeli sprawcy nie znaleziono lub nie posiadał on ważnej polisy OC. Dobrym rozwiązaniem jest jak najwcześniejsze nawiązanie współpracy z radcą prawnym bądź adwokatem, który pomoże rodzinie przebrnąć przez cały proces. W zależności od szczegółów sprawy może to trwać pół roku, rok, a nawet kilka lat. Nie należy się jednak poddawać
Nasze doświadczenie w prowadzeniu spraw o wypłatę odszkodowania i zadośćuczynienia dla rodziców po stracie dzieci w wypadku komunikacyjnym pokazuje, że najczęściej orzekane są przez sąd kwoty w przedziałach:
Wyższe kwoty, przekraczające 300 000, 400 000 czy nawet 600 000 zł, przyznawane są przez sąd niezwykle rzadko i wiążą się zazwyczaj z wyjątkowo przykrymi okolicznościami zdarzenia. Wśród zamkniętych przez nas spraw znajdują się jednak te, w których pomogliśmy ojcom i matkom uzyskać np. 480 000, 625 000 czy 645 000 zł zadośćuczynienia za stratę syna oraz córki.
Co ważne, całkowita kwota świadczenia, jaką orzeczeniem sądu ubezpieczyciel ma wypłacić rodzicom ofiar wypadku, dzieli się na kilka składników:
Największe różnice możemy obserwować w ramach zadośćuczynienia – tutaj istotną rolę gra skala cierpienia oraz to, w jak dużym stopniu śmierć dziecka wpłynęła na jakość życia rodziców.
Zapraszamy do kontaktu z kancelarią – warto jak najwcześniej zacząć współpracować z radcą prawnym lub adwokatem, by dobrze przygotować się do postępowania o odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć dziecka w wypadku komunikacyjnym i nie zgadzać się na pierwszą propozycję ubezpieczyciela. Działamy na terenie całej Polski, między innymi w Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Olsztynie, Krakowie, Lublinie, Kielcach, Białymstoku czy Tarnobrzegu.
Jeżeli nie znalazłeś w tym artykule satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.
W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.
Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.
Usługi
Szybki kontakt
Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
Adres: Biurowiec Q22,
Al. Jana Pawła II 22,
00-133 Warszawa