W sprawach o odszkodowanie:
darmowa porada prawnaFirmy ubezpieczeniowe bardzo często zaniżają kwoty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Poszkodowana osoba może wtedy odwołać się od decyzji – niestety takie odwołania w wielu przypadkach nie zostają w ogóle uznane. Warto od razu skorzystać z pomocy radcy prawnego, który nie tylko podpowie, co zrobić, ale też osobiście zajmie się skomplikowanymi formalnościami.
Firmy ubezpieczeniowe bardzo często zaniżają kwoty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Poszkodowana osoba może wtedy odwołać się od decyzji – niestety takie odwołania w wielu przypadkach nie zostają w ogóle uznane. Warto od razu skorzystać z pomocy radcy prawnego, który nie tylko podpowie, co zrobić, ale też osobiście zajmie się skomplikowanymi formalnościami. Jakie są możliwości działania po otrzymaniu zaniżonego odszkodowania?
Jednym z najczęściej spotykanych powodów, przez które firmy ubezpieczeniowe wypłacają zaniżone odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, jest zwoływanie jedynie zaocznej komisji lekarskiej. W następstwie tego lekarz nie widzi poszkodowanego osobiście i nie może przeprowadzić standardowego badania, ale swoją decyzję opiera jedynie na dokumentacji medycznej, która może zawierać nieścisłości, błędy czy niekompletne informacje.
Innym powodem, przez który poszkodowani otrzymują zaniżone odszkodowanie, jest definicja pojęcia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Pojęcie to można interpretować w dość swobodny sposób, co może wpłynąć na wysokość odszkodowania.
Jeśli zastanawiasz się, czy uzyskane przez Ciebie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu jest zaniżone, pomocna może okazać się pomoc adwokata lub radcy prawnego do spraw odszkodowań. Aby dowiedzieć się, czy wysokość otrzymanego świadczenia jest odpowiednia, czyli czy wystarczy na opłacenie leczenia lub rehabilitacji, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z orzecznictwem w podobnych sprawach. Niezbędne będzie też przejrzenie ogólnych warunków ubezpieczenia (zwanych potocznie OWU), aby zweryfikować wystąpienie ewentualnych wyłączeń od odpowiedzialności itp. Przydatny na pewno będzie też szczegółowy plan leczenia ze wskazaniem kosztów, których nie pokrywa NFZ.
W pierwszej kolejności poszkodowana osoba może złożyć odwołanie od otrzymanej decyzji. Należy w nim poprosić o ponowne przeprowadzenie komisji lekarskiej w trybie naocznym, tak aby lekarz mógł osobiście zbadać pacjenta, a nie opierał się tylko na dołączonej dokumentacji medycznej.
Jeśli odwołanie od decyzji firmy ubezpieczeniowej nie przyniesie zadowalających rezultatów, poszkodowany może złożyć pozew cywilny przeciwko ubezpieczycielowi. Sądy bardzo często przyznają nawet kilkukrotnie wyższe odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu niż firmy ubezpieczeniowe, dlatego warto zdecydować się na ten krok.
W takiej sytuacji niezbędna może okazać się pomoc specjalisty od odszkodowań. Kancelaria Radcy Prawnego Sławomira Morlewskiego świadczy usługi z zakresu pomocy w dochodzeniu odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu, w tym np. po wypadku samochodowym. Zachęcamy do kontaktu – zapoznamy się ze szczegółami sprawy i zaproponujemy możliwe drogi działania.
Jeżeli nie znalazłeś w tym artykule satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na swoje pytania, masz jeszcze wątpliwości, chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji lub myślisz o zleceniu nam sprawy, skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc w podjęciu decyzji.
W sprawach o odszkodowanie bezpłatnie analizujemy czy w sprawie możemy uzyskać dla Ciebie świadczenia.
Potrzebujesz profesionalnej pomocy prawnej, nie czekaj, zgłoś się do nas otrzymasz pomoc jakiej oczekujesz.
Usługi
Szybki kontakt
Telefon: 518 841 148
Email: morlewski-kancelaria@wp.pl
Adres: Biurowiec Q22,
Al. Jana Pawła II 22,
00-133 Warszawa